شکار پیرمرد‌های پولدار در پوشش مامور قلابی امنیت

مامور قلابی که با عنوان مامور یکی از وزارتخانه‌های دولتی اقدام به کلاهبرداری از پیرمردهای پولدار می‌کرد، دستگیر شد.

موبنا – ششم بهمن‌ماه پیرمردی با مراجعه به کلانتری ١٠٥ سنائی به ماموران گفت: مردی با عنوان مامور یکی از وزارتخانه‌های دولتی اقدام به کلاهبرداری از من کرد؛ او با تهدید این‌که باید به دلایل امنیتی بازداشت شوم، من را مجبور کرد تا ١٥‌میلیون تومان به‌عنوان تأمین وثیقه نقدی به او پرداخت کنم اما پس از مراجعه به وزارتخانه مربوطه متوجه شدم که درواقع مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌ام.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری و جعل عناوین دولتی» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٦ تهران، پرونده جهت رسیدگی دراختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته درخصوص نحوه کلاهبرداری و پرداخت مبلغ ١٥‌میلیون تومان پول به مامور قلابی، به کارآگاهان گفت: «ظهر روز بیستم دی‌ماه در میدان آرژانتین در مسیر رفتن به خانه بودم؛ در مسیر فردی ٤٠ساله درخصوص مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شروع به صحبت کرد؛ او در صحبت‌هایش مرا مخاطب قرار داد و پرسید: «شما فرد با تجربه‌ای هستید و حکومت سابق را نیز دیده‌اید؛ درحال حاضر نیز شرایط کنونی جامعه را نیز تجربه کرده‌اید؛ نظرتان درباره وضع زندگی مردم چیست؟ و به این بهانه سر صحبتش را با من باز کرد. زمانی که اظهارات این مرد را تأیید کردم، ناگهان وی با عصبانیت شدید گفت: «شما به نظام توهین کرده‌اید و باید بازداشت شوید. او خودش را مامور یکی از وزارتخانه‌های دولتی معرفی کرد. در آن لحظه از نحوه برخورد و عکس‌العمل شدید این شخص، به‌ویژه تهدید مبنی بر بازداشت توسط وی غافلگیر شده و قادر به فکرکردن نبودم، درچنین شرایطی در پاسخ به تقاضای من مبنی بر عدم بازداشت، او مدعی شد که باید مبلغی را به‌عنوان «وثیقه مالی» تا روز مراجعه به محل کار این مامور پرداخت کنم تا او اجازه آزادی موقت مرا بدهد. بسیار نگران بیماری قلب خود بودم؛ به ناچار پیشنهاد وی را قبول کرده و با مراجعه به شعبه بانک خجسته در خیابان مطهری، مبلغ ١٥‌میلیون را از حساب خود خارج و به او تحویل
دادم».
مالباخته در ادامه اظهاراتش گفت: «ششم بهمن‌ماه زمانی که به آدرس اعلام‌شده ازسوی این مرد مراجعه کردم، به من توضیح داده شد که چنین روالی درخصوص دریافت وثیقه از افراد غیرقانونی است و این مرد یک مامور قلابی بوده که تحت عنوان مامور و با تهدید از من کلاهبرداری کرده است، به همین علت با راهنمایی کارکنان وزارتخانه به کلانتری محل سکونت خود راهنمایی شدم تا طرح شکایت کنم».
با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانک خجسته درخیابان مطهری به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته بانک پرداخته و با راهنمایی مالباخته موفق به شناسایی تصویر مامور قلابی شدند که به همراه مالباخته وارد بانک شده و در ادامه مبلغ ١٥‌میلیون تومان پول را از مالباخته گرفته و از بانک خارج شده است.
در ادامه تحقیقات و با شکایت تعداد دیگری از شاکیان و مالباختگان که به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، تصاویر به دست آمده از متهم مورد شناسایی قرار گرفت.
با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی و دستگیری متهم، بازپرس پرونده با انتشار بدون پوشش تصویر متهم از کسانی که موفق به شناسایی متهم شدند، خواست تا درصورت شناسایی متهم، هرگونه اطلاعات درخصوص هویت واقعی، مخفیگاه یا محل‌های تردد این شخص را از طریق شماره تماس‌های ٢١٨٦٥٦٣٣ و ٢١٨٦٥٦٤٩ دراختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

179/

One thought on “شکار پیرمرد‌های پولدار در پوشش مامور قلابی امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + ده =

دنبال کنید @ اینستاگرام