پیدا شدن سرنخ جدید از هواپیمای ناپدید شده مالزی

وزارت حمل‌ونقل مالزی از پیدا شدن قطعه‌ای فلزی در سواحل موزامبیک خبر داد که احتمال دارد به لاشه هواپیمای مفقودشده پرواز ٣٧٠ MH تعلق داشته باشد.

موبنا
وزارت حمل‌ونقل مالزی پس از کشف این قطعه فلزی اعلام کرد: «احتمال آن‌که جسم پیدا شده در آب‌های کشور موزامبیک متعلق به هواپیمای بوئینگ ٧٧٧ باشد، بسیار بالاست.»
کارشناسان استرالیایی نیز اعلام کردند: «محل پیداشدن این قطعه فلزی که یک متر طول داشته، در مسیر جریان آب اقیانوس هند بوده‌ است.» هواپیمای پرواز ٣٧٠ MH در ماه مارس ‌سال ٢٠١٤ با ٢٣٩ مسافر در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد. با وجود انجام جست‌وجوهای گسترده در اعماق آب‌های اقیانوس هند سرنوشت این هواپیما و سرنشینان آن در‌هاله‌ای از ابهام است.
«لیو تیونگ لای» وزیر حمل‌ونقل مالزی با بیان این‌که شواهد اولیه حاکی از ارتباط قطعه فلزی پیدا شده در موزامبیک با هواپیمای بوئینگ ٧٧٧ است، گفت: «درخواست می‌کنم از گمانه‌زنی‌های غیرمطمئن پرهیز شود چراکه هنوز در مورد این قطعه به قطعیت نرسیده‌ایم. همچنین این قطعه فلزی برای بررسی‌های بیشتر به استرالیا فرستاده شده‌ است.»
درصورتی که تأیید شود این قطعه فلزی متعلق به لاشه هواپیمای ناپدید شده مالزی است، تاکنون دومین بخش از بدنه این هواپیما پیدا شده‌ است.‌ سال گذشته نیز بخشی از بال این هواپیما در جزیره «رئونیون» در اقیانوس هند پیدا شده بود.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =

دنبال کنید @ اینستاگرام