هاشمی: ائتلاف اصولگرایان را قبول نداشتم

سیدمهدی هاشمی، رئیس کمیسیون عمران مجلس که در اولین دولت احمدی‌نژاد به‌عنوان وزیر پیشنهادی رفاه به مجلس معرفی شد و نتوانست رأی‌اعتماد بگیرد و پس از آن به‌عنوان معاون عمرانی وزارت کشور در دولت احمدی‌نژاد مشغول به کار بود، در انتخابات مجلس دهم در فهرست ائتلاف اصولگرایان جا نگرفت و از راهیابی به مجلس هم بازماند.

او در ارزیابی دلایل شکست جریان اصولگرا در انتخابات هفتم اسفندماه، گفت: به عقیده بنده فهرست ائتلاف اصولگرایان نتوانست همه سلایق و تخصص‌ها را در خود جای دهد اما فهرست غیراصولگرایان این نقص را نداشت. غیراصولگرایان از تجربه اصولگرایان استفاده کردند اما اصولگرایان از تجربه گذشته خود استفاده‌ای نکردند. بنده فهرست ائتلاف اصولگرایان را به‌هیچ‌وجه قبول نداشته و ندارم. سربسته بگویم این فهرست کارشناسی و منطقی تهیه نشد.

او گفت: بنده سخنگوی اصولگرایان نیستم تا بگویم چرا اصولگرایان در انتخابات اسفند شکست خوردند یا به چه دلیل جریان اصلاحات را تحت سخت‌ترین انتقادات قرار دادند. بنده فردی اصولگرا هستم و به اصولگرابودنم افتخار می‌کنم. اما آن چیزی که موجب تغییر اقبال مردم به این جریان شد، عملکرد اصولگرایان در مجلس و دولت است.

او با اشاره به حضور مستقل لاریجانی و طیف دیگری از اصولگرایان در انتخابات هفتم اسفندماه، گفت: حضور مستقل برخی چهره‌های سیاسی جریان اصولگرا در اقبال‌نکردن مردم به فهرست ائتلاف اصولگرایان بی‌تأثیر نبود البته عملکرد اصولگرایان در عدم اقبال عمومی نقش بسزایی داشت.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام