نمایشگر 4 هزار پیکسلی به زودی گوشی‌ها را احاطه می‌کند

سال گذشته سونی برای نخستین بار گوشی هوشمند با نمایشگر 4 هزار پیکسلی روانه بازار کرد و این اتفاق بسیار مورد توجه کاربران جهانی قرار گرفت.

موبنا – به گزارش موبنا، پرچمدارانی که برای سال 2016 میلادی روانه بازار شدند نمایشگر 1080 در 1440 پیکسلی را شامل می‌شوند و هنوز تولیدکنندگان بزرگ موبایل به این فناوری روی نیاورده‌اند.

به نظر می‌رسد سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند در بازار جهانی تمایلی به استفاده از نمایشگرهای 4 هزار پیکسلی ندارد و با این وجود شرکت کره‌ای معتقد است که فناوری مذکور در آینده نزدیک بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و می‌تواند به محور اصلی در گوشی‌های هوشمند جدید تبدیل شود.

«کایل براون» مدیر مرکز فناوری، محتوا و خدمات کاربردی سامسونگ در این خصوص گفت: «سرانجام نمایشگرهای 4 هزار پیکسلی می‌توانند به رکن اصلی گوشی‌های هوشمند تبدیل شوند».

به گفته او، نمایشگرهای جدید 4 هزار پیکسلی با اندازه کنونی ساخته می‌شوند و ضمن کاهش ضخامت گوشی و افزایش کیفیت تصاویر، قیمت دستگاه را تا اندازه‌ای بیشتر می‌کنند.

در حال حاضر کیفیت 1440 پیکسلی در نمایشگرهای موبایلی با اندازه متفاوت نسبت به نمایشگرهای 1080 پیکسلی ساخته می‌شوند تا کیفیت تصویر در آنها قابل قبول باشد. با توجه به اینک عینک‌های واقعیت مجازی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند، نمایشگرهای 4 هزار پیکسلی می‌توانند مزایای فراوانی را برای آنها به همراه آورند.

100/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام