چاره‌ای برای تاریخ نحس آیفون(+فیلم)

اپل روشی را برای آیفون‌هایی که توسط کاربران به تاریخ 1970 برمی‌گشتند و مسدود می‌شدند، با ارتقای نسخه بتای جدید منتشر کرده است و آخرین نسخه iOS 9.3 با نسخه بتا، راه‌اندازی گوشی‌های هوشمند مسدودشده را با دریافت از طریق آی‌تونز ممکن می‌کند.

موبنا – به گزارش گاردین، این باگ تاریخی وقتی به صورت دستی تاریخ آیفون یا آیپد خود را به یکم ژانویه 1970 تغییر می‌دادید، مانع از راه‌اندازی (boot) دوباره iOSهای 64 بیتی شده و بدین ترتیب اگر گوشی همراه شما خاموش می‌شد، برای همیشه برای راه‌اندازی آن دچار مشکل می‌شدید.

آخرین نسخه منتشرشده، iOS 9.3 beta 4، بخشی از برنامه بتای اپل است و اپل همچنین در این آپدیت، مانع تنظیم تاریخ به قبل از زمان یکم ژانویه 2001 توسط کاربران شده است و علاوه بر این، از اقدامات هکرها در جهت فریب دادن کاربران آیفون با استفاده از گوشی‌های هوشمند با تظاهر به سرور زمان بودن و تغییر عمدی تاریخ به یکم ژانویه 1970 و در نتیجه مسدود شدن جلوگیری می‌کند.

3500

این آپدیت در آینده‌ای نزدیک برای تمامی کاربران آیفون 4S یا آیپد مینی و مدل‌های جدیدتر فراهم می‌شود و کسانی که گوشی‌های آیفونشان با تغییر تاریخ به 1970 مسدود شده است، می‌توانند به زودی به عضویت سایتی برای آزمایش برنامه‌های بتای اپل درآیند و به آپدیت نرم‌افزار دسترسی پیدا کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =

دنبال کنید @ اینستاگرام