گوگل مسئولیت تصادف را برعهده گرفت

برخورد اتومبیل خودران گوگل با اتوبوس

ماشین خودران گوگل برای اولین بار پس از شروع آزمایش رانندگی خود تصادف کرده است. امروز تصادف خودروی لکسوس خودران گوگل با سرعت پایین و برخورد با یک اتوبوس گزارش شده است. با زومیت همراه باشید.

موبنا- یکی از جاه طلبانه‌ترین پروژه‌هایی که گوگل به سختی در طول چند سال گذشته روی آن‌ کار کرده، خودرو‌های بدون راننده و خودران هستند. تاکنون و پس از مدت‌ها که ماشین‌های خودران گوگل در حال گذراندن آزمایش‌های خود بوده‌اند، گزارش‌های بسیار کمی از تصادف آن‌ها گزارش شده بود. اما امروز بار دیگر این ماشین بدون راننده بخاطر ضعف در مدیریت ماشین تصادف کرده است.

خلاصه‌ای از گزارش تصادف خودروی بدون راننده گوگل:

خودروی بدون راننده لکسوس گوگل «Google AV» در حال طی کردن سفر خود در حالت خودران بوده که از El Camino در نزدیکی ماینتن ویو در حال نزدیک شدن به تقاطع خیابان Castro بوده است. همینطور که Google AV به تقاطع نزدیک شده با سیگنالی اعلام کرده که قرار است پس از چراغ قرمز به سمت راست بپیچد. پس از آن خودروی گوگل در همان لاینی که قرار داشته به سمت راست می‌پیچید و تقاطع را رد می‌کند.

اما این ماشین با کیسه‌های شن در آن مسیر رو به رو می‌شود و ماشین‌های دیگری هم که از چراغ سبز گذشته‌اند در حال گذر از اطراف ماشین خودران گوگل بوده‌اند. پس از گذر چند ماشین، Google AV سعی می‌کند به لاین مرکزی بیاید تا کیسه‌های شن را رد کند اما اتوبوس حمل و نقل عمومی از پشت سر در حال نزدیک شدن بوده است. ماشین خودران گوگل از طریق آینه‌ها توانسته نزدیک شدن اتوبوس را تشخیص دهد اما به این فکر که اتوبوس حتما خواهد ایستاد تا Google AV رد شود، مسیر را ادامه می‌دهد که ناگهان چند ثانیه بعد در لاین میانی این دو ماشین با یکدیگر برخورد آهسته‌ای می‌کنند.

google car

گوگل به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرده:

خوشبختانه این تصادف هیچ کسی را مجروح نکرده و خیلی سریع حل شده است. ما سال‌های زیادی تا جاده‌هایی بدون انسان فاصله داریم و تا آن زمان ماشین‌های خودران به وسایل مختلفی برخورد خواهند کرد. گوگل مسئولیت تصادف ماشین خودران خود را بر عهده گرفته و اعلام کرده که این سوانح کوچک کمک می‌کند تا چیز‌های بیشتری یاد بگیریم.

نظر شما درباره ماشین‌های خودران چیست؟ فکر می‌کنید آزمایش آن‌ها برای یادگیری بیشتر در محیط‌های عمومی ضروری است؟

منبع:زومیت|نویسنده:امین فیض پور

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =

دنبال کنید @ اینستاگرام