آمادگی چین جهت احداث شهرک صنعتی در منطقه آزاد چابهار

رئیس هیات مدیره گروه سرمایه‌گذاری" CMI"چین و هیات همراه در سفر به منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این منطقه را بررسی و آمادگی خود را جهت احداث شهرک صنعتی چینی اعلام کردند.

موبنا – “گوگانگ چن ” در نشست با “عبدالرحیم کردی” عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان، موقعیت این منطقه را برای سرمایه گذاری مناسب ارزیابی کرد و گفت: گروه سرمایه‌گذاری” CMI”چین علاوه بر سرمایه‌گذاری جهت احداث شهرک صنعتی در دیگر زمینه‌های صنعتی و تولیدی از جمله راه‌اندازی آب شیرین کن، نیروگاه خورشیدی، معادن، پتروشیمی و بنادر نیز می‌تواند سرمایه‌گذاری کند.

“گوگانگ چن ” اظهار کرد: با توجه به سابقه کاری گروه سرمایه‌گذاری” CMI “چین آمادگی سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه بنادر چابهار را نیز داریم.

عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار نیز در این نشست با اشاره به فرصت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی این منطقه گفت: امکانات و تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار خواهیم داد تا بتوانیم زمینه‌ی توسعه و عمران منطقه را فراهم سازیم.

“عبدالرحیم کردی” افزود: گروه سرمایه گذاری”CMI “چین می‌تواند در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و صنعتی در منطقه آزاد چابهار سرمایه‌گذاری کند.

برپایه همین گزارش “گوگانگ چن ” رئیس هیات مدیره گروه سرمایه گذاری “CMI” چین و هیات همراه در سفر دو روزه‌ی خود به منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار(11 تا 12 اسفندماه جاری ) از مجتمع پتروشیمی، مراکز تولیدی، صنعتی و تجاری و پروژه توسعه بندر شهید بهشتی و اسکله شهید کلانتری بازدید خواهند کرد.

گروه سرمایه‌گذاری “CMI”چین در سال 2014با سرمایه 50 میلیارد دلار تاسیس و 60 شرکت خوش نام چینی در این گروه سهام دار هستند که در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله آب شیرین کن، نیروگاه خورشیدی، معادن پتروشیمی و توسعه بنادر فعالیت می‌کنند.

منبع: ایسنا 

One thought on “آمادگی چین جهت احداث شهرک صنعتی در منطقه آزاد چابهار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام