افزایش ۲۵ تا ۳۰‌درصدی قیمت بلیت اتوبوس

نرخ بلیت نوروزی اتوبوس در راستای جبران تردد یکسرخالی ناوگان، برای تاریخ‌های ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۲۰ فروردین ۹۵ بین ۲۵ تا ۳۰‌درصد افزایش می‌یابد.

موبنا –  پیش‌فروش‌ بلیت اتوبوس برای ایام نوروز امسال از امروز ١١ اسفند به صورت اینترنتی آغاز می‌شود. همچنین پیش‌فروش حضوری نیز از طریق دفاتر فروش سطح شهر و نمایندگی‌‌های شرکت‌ها در پایانه‌های اتوبوسرانی از ١٨ اسفند‌ماه آغاز خواهد شد. ‌طرح نوروزی سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای از ٢٥ اسفند‌ سال جاری آغاز خواهد شد و تا ١٥ فروردین ‌سال ٩٥ ادامه خواهد یافت.
‌‌متقاضیان می‌توانند جهت تهیه بلیت اینترنتی به نشانی‌های www.payaneh.ir و www.irsafar.com و www.payaneha.com و همچنین سایر سایت‌های استانی و سایت‌های اختصاصی شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر
مراجعه کنند‌. ‌
پیش‌فروش بلیت حضوری در محل پایانه‌های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت و در صورت نیاز با دایر کردن تعداد مناسبی از دفاتر متمرکز در سطح شهر و تعیین ساعات کار مناسب و کافی برای آنها، انجام می‌شود. بنابراین گزارش در ‌سال‌جاری نیز همانند سال‌های گذشته در راستای جبران تردد یکسر خالی، قیمت بلیت‌ها‌ برای تاریخ‌های ‌٢٥ اسفند امسال تا ٢٠ فروردین ‌سال آینده، بین ٢٥ تا ٣٠‌درصد افزایش می‌یابد و پس از آن نرخ‌ها باید به حالت قبلی خود برگردد.
براساس اعلام داود کشاورزیان، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، هماهنگی با نهادهای دست‌اندرکار به‌ویژه پلیس راه درخصوص مواردی همچون کنترل شرایط لازم برای رانندگان، کنترل استانداردهای فنی وسایل‌ نقلیه به‌ویژه ناوگان کمکی، نظارت بر جلوگیری از پیاده کردن مسافران در اطراف پایانه‌ها و تسهیل جریان ترافیکی جاده‌ها ‌انجام شده است. کشاورزیان اظهار داشت: ‌مرکز مدیریت راه‌های کشور نیز در راستای مدیریت ترافیک جاده‌ای و اطلاع‌رسانی آنلاین در اختیار مسافران خواهد بود. ‌دفاتر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایانه‌ها امسال همانند سال‌های گذشته حضور فعال خواهند داشت‌.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از آماده‌سازی محورهای جاده‌ای قبل از شروع سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: لکه‌گیری، درزگیری و اجرای روکش‌های موضعی رویه‌هایی که در اثر عملیات راهداری زمستانی و پاشیدن شن و نمک دچار فرسایش و خرابی شده‌اند، پاکسازی سطح راه‌ها و آب‌روی پل‌ها از شن و ماسه باقیمانده از عملیات راهداری زمستانی و بهره‌برداری از پروژه‌های تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح و باندهای سبقت در گردنه‌ها، برخی کار‌هایی است که در راستای آماده‌سازی جاده‌ها قبل از نوروز انجام شده یا درحال انجام شدن است.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اضافه کرد: ساماندهی علایم افقی، عمودی و تجهیزات ایمنی در راه‌ها ازجمله اصلاح، تکمیل و نصب تابلوهای کیلومتر‌شمار و اطلاعاتی، تابلوهای محدودیت سرعت و هشداردهنده، از دیگر اقدامات برای آماده‌سازی محور‌هاست.

179/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 20 =

دنبال کنید @ اینستاگرام