ورود گردشگران خارجی به تبت ممنوع

مقامات چینی ورود گردشگران خارجی به تبت را تا انتهای ماه مارس میلادی ممنوع اعلام کردند.

با وجود محدودیت‌هایی که چینی‌ها برای صنعت گردشگری منطقه زیبا و کوهستانی تبت ایجاد کرده‌اند، اما این صنعت در تبت همچنان روند رو به رشدی دارد.

چین به سبب طغیانی که در سال 2008 میلادی و همزمان با سالگرد قیام علیه حکومت پکن در شهر لهاسا پایتخت تبت به راه افتاد، هر ساله از تاریخ 25 فوریه تا آخر ماه مارس ورود گردشگران خارجی را در این منطقه ممنوع اعلام می‌کند، این در حالیست که گردشگری تبت با حضور و یا بدون گردشگران خارجی همچنان رشد قابل ملاحظه‌ای را در پیش گرفته است.

مقامات چینی‌ در چند سال اخیر چندین بار دیگر نیز با بروز ناآرامی‌ها صدور رویداد را برای گردشگران خارجی تبت به صورت موقت لغو کرده‌اند، اما مجریان تور و هتلداران در تبت عنوان می‌کنند این موضوع با توجه به اشتیاق فراوان گردشگران چینی به بازدید از مراتع سرسبز و قله های پوشیده از برف این منطقه تاثیر بسیار کمی در کسب و کار آنها داشته است.

به گزارش «سی‌ان‌ان»،‌ بر اساس اعلام کمیته توسعه گردشگری منطقه مستقل تبت، در 9 ماه ابتدایی سال 2015 میلادی در مجموع 17.5 میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی از منطقه تبت بازدید کرده‌اند که این رقم حاکی از رشد 36 درصدی نسبت به آمار مشابه در سال گذشته آن است.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =

دنبال کنید @ اینستاگرام