حضور ایران در نمایشگاه کتاب پاریس

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با نمایش 600 عنوان کتاب به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران و همزمان با آغاز سال نو در نمایشگاه کتاب پاریس شرکت می‌کند.

نمایشگاه کتاب پاریس از تاریخ 27 اسفند جاری تا 1 فروردین سال آینده برگزار می‌شود. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه 600 عنوان کتاب در زمینه‌های ایران‌شناسی، ادبیات کهن و مدرن، هنر، آموزش زبان فارسی و … را در غرفه‌ای به مساحت 40 مترمربع به نمایش خواهد گذاشت.

بنا بر اعلام، علاوه بر شخصیت‌های مدعو، احمد سمیعی گیلانی نویسنده، مترجم و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی مهمان ویژه غرفه ایران است. در مدت چهار روز برگزاری نمایشگاه برنامه‌های مختلفی از جمله دیدار و گفت‌وگو با نویسندگان ایرانی و فرانسوی، نشست ضرورت نگاه نو به ادبیات کلاسیک فارسی در عرصه جهانی، داستان‌خوانی ادبیات معاصر ایران، نشست نوروز و تاریخ اساطیر ایران، دیدار و گفت‌وگو با ناشران ایرانی و فرانسوی به همراه نشست آسیب‌شناسی نشر و ترجمه آثار ایرانی و فرانسوی، قصه‌گویی و شعرخوانی، برنامه‌های ویژه سال نو، کارگاه خوشنویسی و نستعلیق، برنامه‌های روز ایران شامل ضیافت ایرانی به همراه برنامه‌های ویژه به مناسبت شروع سال نو، موسیقی سنتی ایرانی و نمایشگاه عکس در غرفه ایران برگزار خواهد شد.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضور در این نمایشگاه و معرفی ظرفیت‌های چاپ و نشر کشور از جمله برنامه‌هایی عنوان شده است که در غرفه ایران دنبال خواهد شد.

رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه و خانه فرهنگ ایران، شهر کتاب، انتشارات بین‌المللی الهدی و ناشران فعال ایرانی در حوزه نشر فرانسوی در انجام فعالیت‌های غرفه ایران با موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران مشارکت دارند.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام