انهدام باند انتشار تصاویر مستهجن کودکان

مقامات مسئول استرالیایی پنج نفر را در رابطه با یک باند اینترنتی انتشار تصاویر مستهجن کودکان که در سیدنی فعال بود، دستگیر کردند.

مقامات ایالت «نیوساوث ولز» می‌گویند تحقیقات با استفاده از سرنخی از پلیس ایالت «کوئینزلند» درباره فعالیت‌های آن‌لاین یک مرد در ژوئن سال گذشته آغاز شد و به دستگیری سه مرد ٦١، ٥٠ و ٤٧ساله و زنی ٤٥ساله در اکتبر و نوامبر همان سال انجامید.

«لیندا هاولت»، سرپرست پلیس آگاهی نیوساوث ولز در یگان مبارزه با جرائم جنسی واحد سوءاستفاده از کودکان گفت: پنجمین متهم روز جمعه در محل کارش بازداشت شد. هاولت با بیان اینکه همه افراد مرتبط با این پرونده بازداشت شده‌اند، گفت: «این پنج نفر در زمان تحقیقات یکدیگر را نمی‌شناختند اما مشخص است اینترنت فضایی را فراهم می‌کند که افرادی با طرزفکرهای مشابه می‌توانند با یکدیگر آشنا شوند و در چنین فعالیت‌هایی شرکت کنند».

وی افزود: «خشنودیم که این گروه به‌ویژه همه افراد مرتبط دستگیر شده‌اند». این باور وجود دارد که این گروه به بیش از ١٠ قربانی احتمالی، در سنین کودکی و اوایل نوجوانی، از طریق زندگی شخصی خود این افراد، دسترسی داشته‌اند اما هاولت گفت به این قربانیان آسیبی نرسیده و آنها از اینکه هدف این افراد قرار گرفته‌اند، آگاه نبوده‌اند.

وی گفت: «می‌خواهم تأکید کنم که هیچ کودکی در مدت تحقیقات پلیس آسیبی ندیده است. ما هرگز این اجازه را نمی‌دادیم تحقیقات به جایی برسد که کودکی مورد آزار جنسی قرار گیرد».

176/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =

دنبال کنید @ اینستاگرام