میوه شب عید کیلویی چند؟

با نزدیک شدن به بازار عید شاهد افزایش تب و تاب در بازار های خرید هستیم، بازار هایی که مردم اگر در طول سال هم از آن ها گذری نکنند ولی شب عید گذر هر کسی به این بازارهای می افتد.

بازار های چون خوراک، پوشاک و مایحتاجی که مردم در ایام نوروز بیش از بیش به آن احتیاج دارند و بیشتر به سمت این بازارها روانه می شوند و فروشندگان هم که بازاری داغ تر از بازار عید را در طول سال تجربه نمی کنند از آب گل آلود شب عید ماهی هایی بزرگی نصیب خود می کنند.
چند بازاری که بیش از همه مردم به سمت آن در ایام نوروز رو می آورند بازار میوه و آجیل است که برای جویا شدن از قیمت این میوه در ایام نزدیک شدن به شب عید سری به بازارمیوه زدیم تا از قیمت ها در بازار مطلع شویم.

قیمت میوه در یک فروشگاه بزرگ میوه فروشی بسیار متفاوت با قیمت میوه در دست دست فروشان این بازار است.

قیمت سیب در جه یک در مغازه 6 هزار تومان در میادین میوه و تربار 5 هزار تومان، سیب درجه دو در مغازه 4 هزار و 500 تومان و در میایدن میوه و تره بار 2800 تومان است.

در حالی که پرتقال در جه یک در مغاره تا 7  هزار تومان و در میادین میوه و تره بار 5 هزار و 500 تومان تومان است و پرتقال در جه دو در مغازه 4 هزار 500 تومان و در میادین میوه و تره بار 3 هزار و 500 تومان است.

خیار بوته ای درجه یک در مغازه 4 هزار تومان و در میادین میوه و تره بار 2 هزار و 800 تومان است و خیار گلخانه ای درجه یک در مغازه 5 هزار تومان و در میادین میوه و تره بار 3 هزار و 800 تومان است.

موز درجه یک در مغازه کیلویی 5 هزار تومان ودر میادین میوه و تره بار 3 هزار و 500 تومان اس و موز درجه دو در مغازه 4 هزار تومان و در میایدن میوه و تر بار 2 زهر و 900 تومان است.
سیب فرانسوی در مغازه کیلویی 8 هزار تومان و در میادین میوه و تره بار این نوع سیب توزیع نمی شود.

این در حالی است که این قیمت ها حاکی از گران فروشی در برخی از مغاره ها داخل شهر است در حالی که همان میوه ها را بهمان کیفیت میتوان با قیمت مناسب تری از میادین خریداری کرد واین تناقض شدید در قیمت با نزدیک شدن به شب عید چندین برابر می شود.

اما گفتن این نکته خالی از لطف نیست که هر چند مسولین در صدد هستند تا در جلوی ورود میوه های قاچاق را در بازار بگیرند اما در برخی وارد شاهد فروش میوه با کیفیت بالا در دست دستفروشان هستیم که از جمله این میوه ها آناناس و نارگیل است که یه گفته خود فروشندگان از مرز پاکستان وارد شده است پس با این تفاسیر نباید انتظار بازار متعادل را مخصوصا در شب عید داشت.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام