روبیو: توافق با ایران را لغو می کنم

مارک روبیو نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ابانماه آمریکا گفت: اگر رئیس جمهور آمریکا شوم در نخستین روز حضورم در این مقام توافق اتمی اوباما با ایران را ملغی خواهم کرد.

مارک روبیو گفت: اگر دمکرات ها برای چهار سال دیگر به قدرت برسند آنگاه خیانت به هم پیمانانمان و از جمله اسرائیل ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: من به عنوان یک سناتور تلاش های زیادی کرده ام که تحریم های بیشتری علیه حزب الله که طرفدار ایران است و به اسرائیل حمله می کند،وضع کنم.آنها هم اکنون از نظر منابع مالی در شرایط سختی قرار دارند زیرا ما قانونی را تصویب کردیم که این وضعیت دشوار را برای آنها به وجود آورده است.

این نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اگر به مقام ریاست جمهوری برسم در نخستین روز تمامی دستورات اجرایی غیرقانونی باراک اوباما را ملغی اعلام خواهم کرد. رئیس جمهور کنونی آمریکا در فرماندهی نیروی نظامی کشور بسیار ضعیف و بد عمل کرده است. در دوران ریاست جمهوری وی جهان بسیار خطرناک شده است. کره شمالی تسلیحات اتمی و موشک های بالستیک دارد. چینی ها دریای چین جنوبی را به اشغال خود درآورده اند و ولادیمیر پوتین از این موضوع بهره برداری کرده است و با مسخره کردن اوباما  به دنبال بی ثباتی در اروپا و  خاورمیانه(غرب آسیا) است.

روبیو گفت: ایران  به خاطر توافقی که با اوباما داشته است به صدها میلیارد دلار رسیده است.آنها قصد ندارند که با این پولها یتیم خانه احداث کنند آنها می خواهند ارتش خود را تقویت کنند و از تروریسم حمایت کنند و زمانی که آنها یک سلاح اتمی خریداری کنند آنگاه همگان را به گروگان خواهند گرفت و آنگاه عناصر جهادی افراطی اسلام گرا از جمله داعش  سراسر جهان را فرا خواهند گرفت.

وی افزود: در حال حاضر این گروه در دهها کشور طرفدار دارد و این به خاطر این است که اوباما ما را با کوچکترین ارتش از زمان پایان جنگ جهانی دوم هدایت کرده است.او کوچکترین نیروی دریایی را در یکصد سال اخیر ایجاد کرده است.ما شاهد وجود کوچکترین نیروی هوایی در تاریخ آمریکا هستیم.اگر من رئیس جمهور آمریکا شوم آنگاه شیوه ریگان را در تقویت ارتش آمریکا در پیش خواهم گرفت.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اگر من رئیس جمهور آمریکا شوم آنگاه روابط خود را متحدانمان و به طور ویژه با اسرائیل تقویت خواهم کرد.آنها تنها طرفداران آمریکا و دارای دمکراسی آزاد و قابل تحسین در سراسر خاورمیانه(غرب آسیا)هستند. این در حالیست که رئیس جمهور اوباما با احترام کمتری نسبت به آیت الله ها در تهران با نتانیاهو رفتار کرد. اگر به مقام ریاست جمهوری برسم در نخستین روز حضورم در این مقام توافق اتمی اوباما با ایران را ملغی اعلام خواهم کرد.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام