بعداز ظهر شنبه

ایرباس A350 XWB در مهرآباد به زمین نشست

هواپیمای ایرباس A350 XWB با هدف گسترش تعامل بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) و این شرکت فرانسوی بعدازظهر شنبه در فرودگاه مهرآباد تهران بر زمین نشست.

به گزارش موبنا، این هواپیما از پیشرفته ترین تولیدات شرکت ایرباس است که در نمایشگاه هوایی (Airshow) هفته گذشته سنگاپور به نمایش گذاشته شده بود و با هماهنگی هما و ایرباس در مسیر بازگشت به تولوز فرانسه در تهران بر زمین نشست.
هواپیمای ایرباس A350 XWB از سفارش های شرکت هما است و بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است 16 فروند از این نوع هواپیما در آینده تحویل این شرکت شود.
این هواپیما با دو کلاس پروازی گنجایش 440 نفر مسافر دارد. برد پروازی این هواپیما 14 هزار و 350 کیلومتر است که برای مسیرهای دوربرد استفاده می شود.
هواپیمای ایرباس A350 XWB جدیدترین عضو خانواده هواپیماهای پهن پیکر تجاری است که برای پروازهای میان و طولانی مدت طراحی شده است.
طراحی مدرن و مصرف سوخت پایین این هواپیما با کاهش هزینه عملیاتی، راحتی سفر را برای مسافران و خدمه پرواز به ارمغان می آورد.
A350 XWB هواپیمایی است با قابلیت برد بلند تا حد 14 هزار و 800 کیلومتر و در سه اندازه مختلف قابل عرضه است و مدل های آن از 350 تا 440 صندلی ظرفیت دارد.
هواپیمای A350 XWB تحولی در جهت تجربه مسافران با فناوری نسل آینده است. این هواپیما دارای کابینی بسیار کم صدا است و راحتی و آرامش را برای مسافران و خدمه پروازی به همراه دارد.
اندازه عرض دیوار به دیوار کابین این هواپیما پنج متر و 61 سانتیمتر است که در مقایسه با هواپیمای ایرباس 787 ، پانزده سانتیمتر عریض تر است. این فضا قابلیت برخورداری از صندلی های با پهنای 18 اینچ را در کلاس ECONOMY یا عادی فراهم می کند.
ضمن این که این هواپیما قادر به بهره مندی از کلاس های PREMIUM ECONOMY, BUSINESS تجاری و FIRST CLASS نیز هست.
تاکنون تعداد 777 فروند از هواپیمای ایرباس A350 XWB از 41 مشتری سفارش داده شده که از این تعداد 15 فروند تحویل داده شده و در حال پرواز با چهار شرکت هواپیمایی است.
190

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام