انتقاد یک نماینده از سیاست اقتصادی دولت

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت، خواستار اصلاح برخی سیاست های اقتصادی در جهت بهبود معیشت مردم شد.

مهرداد بذرپاش با اشاره به عملکرد و جهت‌گیری اقتصادی دولت یازدهم گفت: آنچه می‌توان با قطعیت گفت این است که مدل مطلوب دولت مکتب کینزی‌هاست؛ هرچند دولت یک مدل رفتاری واحد و ثابت ندارد، اما وجه اصلی و قالب مدل و رفتار اقتصادی دولت لیبرالیسم اقتصادی است و این واقعیات از برنامه‌ها یا بهتر بگوییم، بسته‌های اقتصادی دولت مشخص است.

وی یادآور شد: البته از آنجا که واقعیت‌های مربوط به اقتصاد و فضای کسب و کار در ایران به گونه‌ای است که در خیلی از موارد نمی‌توان سفارشات اقتصادی مبتنی بر اقتصاد لیبرال را به طور کامل انجام داد، بنابراین دولت موجود تصمیماتی چندگانه می‌گیرد که تبعات اجتماعی آن معطوف به مصالح و منافع مردم و کشور نمی‌تواند باشد.

این نماینده مجلس سیاست هایی چون آزادسازی نرخ بهره، کنترل بازار با نرخ بهره و نرخ ارز و خصوصی‌سازی را موجب متضرر شدن مردم عنوان و خاطرنشان کرد: اتخاذ این سیاست‌ها هزینه‌های هنگفتی بر گردن اقتصاد کشور خواهد گذاشت وآسیب‌های جدی به مردم وارد می‌کند لذا ما از دولت میخواهیم مراقبت جدی در این زمینه داشته باشد.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام