از چيزي كه اطلاع‌نداريد دم نزنيد!

لازم به ذكر است اگر در اين روزها باتوجه به گسترش رسانه‌ها برخي خبرسازي‌ها صورت گيرد و به وسيله اين كار حيثيت يك انسان در خطر باشد يعني افراد يا جريان‌هايي بخواهند حيثيت يك انسان را لكه دار يا مخدوش كنند يا به اين وسيله لطمه اي به امنيت اجتماعي، وحدت جامعه زده يا ايجاد اختلاف و نفاق كنند، اين ها موضوعاتي است كه در قرآن نهي شده است.

محمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تقي رهبر/ امام جمعه اصفهان: در قرآن آمده است كه وقتي نسبت به چيزي علم نداري دم نزنيد، نگوييد و دنبال نكنيد.نبايد فراموش كنيم كه حتي با توجه به اهميت اين موضوع پروردگار عالم به قلب پيامبر اكرم(ص) آيه‌اي نيز در اين باره نازل كرده‌است.
به ويژه اگر اين اقدامات درباره يك انسان و در راستاي بردن آبروي يك مومن يا مسلمان باشد، از گناهان بزرگ است. علم و آبروي مسلمان محترم و شايعه پراكني و اختلاف افكني ريشه نفاق است. يك مسلمان بايد از اين قبيل كارها پرهيز كند. افراد بايد نسبت به مسئله‌‌اي كه به آن علم ندارند دم نزنند، گوش و زبان و قلب انسان در پيشگاه خداوند بايد  پاسخگو باشد. نمي‌شود كه كسي عليه شخصي جمله‌اي يا شايعه اي بيان كند و اين يك گناه است.در‌ آخر بايد اشاره كنم هر چه دامنه اين رفتارها در جامعه فراخ تر باشد، آسيب حاصل از آن بيشتر است.

179/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام