گوگل سرویس Picasa را تعطیل می‌کند

موبنا – سرویس Picasa گوگل که برای به اشتراک گذاری تصاویر مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد.

به گزارش موبنا، غول اینترنتی جهان سال گذشته خدمات مجزایی را با نام Google Photos عرضه کرد که به صورت مستقل از Picasa فعالیت می‌کرد و هر دو آنها مشترکان خود را در اختیار داشتند.

پس‌ از مدت‌های طولانی تحلیل و بررسی موقعیت سرویس قدیمی گوگل در بازار جهانی، این شرکت سرانجام تصمیم گرفت Picasa را بازنشسته کند تا به صورت ویژه بر Google Photos تمرکز داشته باشد.

به هر حال می‌توان گفت این تصمیم عاقلانه‌ای است که دو سرویس تصویری مستقل در کنار یکدیگر فعال نباشند و کاربران آنها به صورت یکجا خدمات مورد نیاز خود را در اختیار بگیرند.

گوگل هنوز اعلام نکرده است از چه تاریخی Picasa را برای همیشه تعطیل می‌کند و البته گفته شده است که این اقدام چند ماهی به طول می‌انجامد.

گوگل اعلام کرد از تاریخ 15 مارس 2016 اپلیکیشن Picasa برای رایانه‌های رومیزی پشتیبانی نمی‌شود. نسخه ویژه این سرویس مبتنی بر وب هم تا تاریخ یک مه 2016 به فعالیت خود ادامه می‌دهد. البته پس از این تاریخ کاربران باز هم می‌توانند تصاویر خود را مشاهده کنند، آنها را دانلود کنند یا آلبوم‌های خود را پاک کنند. ولی امکان ایجاد آلبوم جدید و ساماندهی آنها وجود ندارد.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام