عمر باتری گوشی‌های هوشمند تا یک هفته افزایش میابد

موبنا – کارشناسان بر اساس نظرسنجی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که عمر باتری مهم‌ترین گزینه در جریان خرید گوشی هوشمند جدید محسوب می‌شود. ولی در این زمینه هنوز ارتقا خاصی صورت نگرفته است.

به گزارش موبنا، شرکت Intelligent Energy از بزرگترین توسعه‌دهندگان باتری‌های موبایلی سرمایه‌ای بالغ بر 7.6 میلیون دلار را از یک شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در اختیار گرفته است تا به آنها کمک کند تا یک باتری قوی و کوچک را برای دستگاه‌های موبایلی بسازد.

این باتری سوختی به گونه‌ای ساخته می‌شود که قادر است هیدروژن را به انرژی الکتریکی تبدیل کند و در نتیجه این فعالیت بخار آب را بیرون دهد. باتری سوختی جدید مخصوص گوشی‌های هوشمند به گونه‌ای ساخته می‌شود که با هر بار شارژ تا یک هفته انرژی مورد نیاز را در خود نگه می‌دارد.

این شرکت اعلام نکرده است که مبلغ مذکور از جانب کدام یک از تولیدکنندگان تلفن همراه پرداخت شده است، ولی ادعا می‌کند که برای نخستین بار به صورت عملی یکی از بهترین عنوان باتری‌های موبایلی را وارد بازار جهانی می‌کند.

شرکت‌هایی مانند Morgan Stanley و IKEA سرمایه‌گذاری‌های فراوان انجام داده‌اند تا ضمن استفاده از انرژی‌های سبز، توان ذخیره‌سازی انرژی در گوشی‌های هوشمند را افزایش دهند.

«هَری وینارد» مدیرعامل شرکت Intelligent Energy توضیح داد از هم‌اکنون دو سال باقی مانده است تا باتری جدید آنها به صورت عملی وارد بازار جهانی شود.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام