بازخوانی یک پرونده پس از سه سال

فساد یا وطن فروشی مسوولان فدراسیون فوتبال ایران

موبنا - سه سال پیش از طریق همین رسانه و مجله تلفن همراه گزارش یک خیانت به تمامیت ارضی کشورمان و فروش بخشی از هویت ایرانیان بوسیله سودجویانی در فدراسیون فوتبال ایران ، آنهم بدون برگزاری مناقصه را منتشر کردیم.

این روزها که گذر زمان فساد گسترده در فدراسیون فوتبال را آشکار کرده و نمایندگان مجلس هم آن را با انتشار گزارشی تایید کردند، جا دارد بار دیگر این گزارش منعکس شود تا اقایانی که از مسوولان خائن این فدراسیون به اتهام فساد شکایت کرده اند بدانند که زخم فساد مالی قابل ترمیم است ، ولی زخم خیانت و وطن فروشی در هیج کجای دنیا قابل ترمیم و گذشت نیست.

خلیج فارس و شیطنت دو اپراتور موبایل چند ملیتی

مسئولان سازمان لیگ برتر فوتبال ایران در اقدامی ناگهانی با امضای قراردادی به ارزش 2 میلیارد و 750 میلیون تومان، نام جام لیگ برتر فوتبال سال گذشته را از خلیج فارس به جام اپراتور چند ملیتی MTN- ایرانسل تغییر دادند.
این تغییر نام واکنش های منفی گسترده ای به همراه داشت و اهالی ورزش، مردم، رسانه ها و بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این تغییر نام ناراحتی خود را ابراز کردند.
در نتیجه این نارضایتی ها بود که سرانجام وزیر ورزش و جوانان دستور داد مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران صرفا با همان نام خلیج همیشه فارس که برگرفته از تاریخ و فرهنگ کهن این سرزمین بوده و به واقع هویت تاریخی کشورمان را نشان می دهد، برگزار شود، اما مسئولان سازمان لیگ که نام جام را با هزینه ای معادل دستمزد دو یا سه بازیکن فوتبال واگذار کرده بودند کار خودشان را کردند.
این نخستین باری نبود که با نام تاریخی و زیبای خلیج فارس بازی می شد. پیش از این نیز تلاش های ناکامی برای تغییر این نام صورت گرفته و کار تا جایی پیش رفت که گوگل نیز در نقشه های خود از عنوان جعلی استفاده کرد. شرکت نوکیا نیز در نقشه های خود نام خلیج فارس را تغییر داد و کم و بیش از این سو و آن سوی دنیا خبر می رسید که برخی دیگر از مراجع با فشار و تطمیع برخی امیرنشین های عربی در  تلاش برای تغییر نام خلیج فارس هستند.
اگرچه در برخی از این اقدام ها تجدیدنظر صورت پذیرفت، اما کیست که نداند تغییر یک نام به قدمت قرن ها تاریخ کار آسانی نبوده و نیست.
نکته قابل تامل در این زمینه اقدام امیرنشین کوچک امارات که کمتر از سن نویسنده این یادداشت سابقه تاسیس در حاشیه جنوبی خلیج همیشه فارس را دارد  نام لیگ برتر فوتبال خود را درست چند هفته پس از زد و بند در فدراسیون فوتبال ایران و حذف نام خلیج فارس از لیگ برتر  ایران  به نام جعلی خلیج ع ر ب ی تغییر داد.
این در حالیست که پیش از این لیگ برتر امیرنشین امارات با نام یکی از اپراتورهای چندملیتی فعال در این کشور دو و نیم میلیون نفری یعنی اپراتور چندملیتی  اتصالات برگزار می شد.
اگرچه این اقدام نیز با واکنش نمایندگان مجلس و رسانه ها مواجه شده و همچون سایر تلاش های قبلی بعید است توفیقی در تعریف تاریخ و اذهان بین المللی بیابد، اما موضوع این نوشتار به حرکت نرم و نوعی تلاش هماهنگ برای تعریف نام خلیج فارس از داخل و خارج کشور حکایت دارد.
اپراتورهای چند ملیتی MTN و اتصالات عقبه های پیچیده ای دارند و در حال حاضر به درستی مشخص نیست سهامداران اصلی و واقعی این اپراتورها چه کسانی و با چه ملیت هایی هستند.
اینکه اپراتور چند ملیتی MTN که از مشترکان و سهامداران ایرانی بالاترین سود را از میان سایر کشورهایی که در آنها حضور دارد، کسب می کند، در حرکتی ضد احساسات ملی ایرانیان اقدام به تحریف نام خلیج فارس می کند، یک روی این سکه است. روی دیگر این سکه در جنوب خلیج فارس است که یک اپراتور دیگر تلفن همراه یعنی اتصالات از تحریف نام خلیج فارس حمایت کرده و به نفع نام جعلی جدید خود را کنار می کشد.
این اقدام نیز به فاصله چند ماه بعد از اتفاقات داخل ایران رخ داده و نشان می دهد اقدام مذکور اقدامی هدفمند و مغرضانه است که به یکباره صورت نپذیرفته است. از این رو به نظر می رسد عاملان این اقدام برنامه‌ریزی صبورانه و بلند مدتی در این تحریف تاریخی داشته و دارند و یکی از راهکارهای پیشبرد اهداف خود را از محل اپراتورهای وابسته به خود تعقیب می کنند.
از این رو صورت مساله به وضوح روشن است که یک اپراتور چند ملیتی در ایران اقدام به حذف نام خلیج فارس با پرداخت دو میلیارد و 750 میلیون تومان می کند و چند ماه بعد امیرنشین امارات با همکاری یک اپراتور چند ملیتی دیگر نام جعلی خلیج ع ر ب ی را به ثبت می رساند تا شاید در یک مرجع بین المللی همچون فیفا این نام جعلی را جا بیندازند.
ای کاش مسئولان امنیتی و فرهنگی کشورمان با نگاه عمیق تری فعالیت اپراتورهای خارجی در ایران را زیر نظر داشته و به راحتی از کنار تحرکات ظاهرا تبلیغاتی- رسانه ای ایشان عبور نکرده و فراموش نکنند، همین اپراتور شش سال تمام، به بهانه عدم پوشش رادیویی، به هنگام ورود شهروندان به جزایر همیشه ایرانی تنب و ابوموسی، ورود آنان به این جزایر را به وسیله همین اپراتور اتصالات به خاک امارات متحده عربی خوش آمد می‌گفت.
آقای خوش خنده باز هم حاشا می کنید ؟ اسم این اقدام شما و همکارانتان را چه بگذاریم فساد سازمانی یا خیانت و وطن فروشی ؟
110/111

2 thoughts on “فساد یا وطن فروشی مسوولان فدراسیون فوتبال ایران

  1. علی پاسخ

    درود بر نگارنده متن با این حال 80درصد از سیاست مردان کشور که اقتصاددر گیر ودار تحریم است نتوانسته اند جیب های عمیق خودرا با پول های کثیف پر کنند وبه سراغ این نوع خیانت ها که غیر قابل گذشت است ووطن فروشی وخود فروشی اشکار رفته اند وبوی دلار های کثیف عربهای وهابی را که برای جعل وتحریف نام وتاریخی وهویت امپراتوری ایرانیان حاضرند ده ها میلیارد دلار خرج کنند را شنیده اند وتن به این خود فروشی وهویت فروشی داده اند.اما ایا ان عربهای وهابی کثیف مگر فراموش کرده اند که کشورهایی نظیر بحرین وکویت وامارات وقطرو….جز قلمرو ایرانیان بوده وبه وسیله روباه پیر اشغال گشته وتجزیه شده که امروز دارند سنگ اهواز وجزیره هفت گانه خلیج همیشه فارس رابر سینه میزنند شاید برای اینکه عرب هستند ومردم جنوبی حاشیه خلیج فارس عرب هستند وبه نوعی خودشان راصاحبان اصلی انجا میدانند اگر به عقبه تاریخ ایران زمین بنگرید وبنگرند مخصوصا حقوق بین الملل خواهند دید که ایرانیان وارثان اصلی مجموع الجزایر خلیج فارس وحاشیه خلیج فارس هستندوزبان مردمان جنوب کشور به دلیل هجوم اعراب وورود دین مبین اسلام به کشورمان طی سالیان دراز به عربی تغییر کرده والا اهواز ومناطق جنوبی ایران زمین مهد وپایتخت امپراتوری بزرگ ایرانیان بوده وخواهد بود وشهرهایی که توسط بیگانگان اشغال گشته اند روزی بازهم جز قلمرو ایران همیشه سرافراز خواهد گشت .درگذشته نیز شاهد وطن فروشی وتمدن و هویت فروشی بعضی از شاهان چادر بر سر کشورمان بودیم وحال نیز وجود دارد ولی همه با هم باید دست دردست هم دهیم تا خائنین ووطن فروشان را به اعمال ننگینشان برسانیم تا تاریخ دیگر شاهد دست اندازی به هویت وخاک سرزمینی ایرانیان نباشد.ولی درمورد اقای خندان که با رئیس سابق فدراسیون فوتبال اسیا که وهابی وکمثافت ونجس بالفتره است واز شکنجه گران رژیم مستعبد ال خلیفه علیه شیعیان اهل بیت دستش دریک دست بود وبا گرمی ومحبت مثال زدنی برای موفقیت ورای اوردن ان وهابی کثیف برای رئیسی فیفا سخت درتکاپوی بود واقعا ایا ایران که از هر طرف توسط ان افراطیون وهابی که خون خواری شیعیان را درسر می پرورانند باید شاهد چنین خیانتهایی علیه هموطنان وشیعیان جهان باشد.با این پرونده ننگ وسیاه ایا بازهم باید فرصتی برای او قائل شد به نظر او کمر حمت دشمنی با ایرانیان وشیعیان را بسته وپشتش نیز پر است که تا اینجا دوام اورده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 12 =

دنبال کنید @ اینستاگرام