در دهه مبارک فجر

اتصال 18 هزار روستای کشور به اینترنت پرسرعت

18 هزار روستای کشور در دهه مبارک فجر امسال به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می شود.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات روز جمعه در مراسم بهره برداری از ارائه اینترنت پر سرعت به 376 روستای هرمزگان در بخش قلعه قاضی بندرعباس با اعلام این خبر گفت که یکی از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید کاستن شکاف دیجیتالی بین مناطق برخوردار، محروم و کمتر برخوردار است .
وی با بیان اینکه ارزیابی از توسعه و پیشرفت جوامع دسترسی به خدمات فنآوری اطلاعات و ارتباطات است، افزود: می خواهیم به جایی برسیم که مردم روستاها از خدمات ای تی که در شهرها ارائه می شود، بهره مند شوند.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت : با توجه به فراهم شدن زیرساخت مخابراتی، سال آینده جشن برخورداری از 290 روستای بالای 20 خانوار هرمزگان از اینترنت برگزار می شود.
واعظی گفت : با هدف ارائه خدمات به روستاها با استفاده از دولت الکترونیک سال گذشته یک هزار و 500 روستای کشور دارای اینترنت پرسرعت شدند و امید می رود همزمان با بهره مندی این روستاها از اینترنت پرسرعت سایر خدمات نیز به این مناطق از دستگاههای دولتی ارائه شود .
وی افزایش پهنای باند اینترنت به میزان یکهزار گیگا بایت در ثانیه و افزایش تعداد شهرهای متصل به نسل سوم و چهارم تلفن همراه را یکی دیگر از اقدام های عملی در دهه فجر ذکر کرد.
در این مراسم 19 پروژه شامل نسل سوم و چهارم تلفن همراه ، 250 کیلومتر فیبرنوری ، افزایش پهنای باند اینترنت، ارائه اینترنت پرسرعت به 376 روستا و پرت پرسرعت به ارزش سه هزار و 957 میلیارد ریال در هرمزگان بهره برداری شد.
190

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام