با حضور وزیر ارتباطات

501 روستای کرمان به اینترنت متصل شد

501 روستای استان کرمان روز پنجشنبه با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اینترنت پرسرعت متصل شد و قرار است تا نیمه ماه شعبان سال آینده هم دو هزار و 476 روستای دیگر کشور به اینترنت پرسرعت با فناوری LTE متصل شود.

به گزارش موبنا ،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر یک روزه به کرمان در مراسم افتتاح اینترنت پرسرعت روستاهای کرمان در روستای شاهرخ آباد شهرستان کرمان عنوان کرد که سیاست دولت تدبیر و امید همانطور که در دوران انتخابات قول داده شد توسعه روستاها، مناطق محروم و کم برخوردار است.
واعظی با با بیان اینکه بر اساس این سیاست دولت هر کدام از دستگاه ها توجه خاصی به روستاها داشته و ما هم به سهم خود سعی می کنیم ارتباط مردم روستا را با شهر و دیگر نقاط دنیا برقرار کنیم افزود: تا نیمه ماه شعبان سال آینده دو هزار و 476 روستای دیگر کشور به اینترنت پرسرعت با فناوری LTE متصل خواهد شد.
وی گفت : امید است با بهره برداری از این امکانات فرصتی برای آموزش فرزندان، آموزش های کشاورزی و معرفی محصولات از طریق اینترنت فراهم شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید با توجه به نزدیکی این روستا به شهر کرمان از این امکان برای معرفی مناطق گردشگری به مردم کشور و دنیا استفاده شود.
وی افزود: هدف ما ارتقای سطح علمی و فرهنگی جوانان و اهالی روستاست.
نخستین مرکز امنیت فناوری اطلاعات (آپا) نیز روز پنجشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پارک علم و فناوری استان راه اندازی شد.
پروژه های حوزه ارتباطات و زیرساخت در مجموع با اعتبار بیش از چهار هزار و 277 میلیارد ریال امروز در سفر یک روزه محمود واعظی به کرمان بهره برداری شد.
این پروژه ها شامل ICT، تلفن همراه، زیرساخت، پست بانک و اینترنت پرسرعت نسل چهارم همزمان با چهارمین روز دهه فجر در شهرستان های مختلف استان افتتاح شد.
190

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 18 =

دنبال کنید @ اینستاگرام