فیلم/ کشاورزان معترض مرزهای یونان با ترکیه و بلغارستان را بستند

صدها نفر از کشاورزان و دامداران در یونان در اعتراض به اصلاحات مالیاتی و حقوق بازنشستگی مرزهای این کشور با بلغارستان و ترکیه را مسدود کردند. این نقاط مسدود شده از جمله «کیپوآ» و «پروماهونا» و «فیروم» بازارهای مرزی و دروازۀ صادرات و واردات میان یونان و دیگر نقاط اروپا به حساب می آیند.

این اعتصاب از روز دوشنبه آغاز شده و اتحادیۀ کشاورزان یونان برای پایان دادن به آن خواهان از سرگیری مذاکرات شده است.

یکی از این کشاورزان معترض می گوید: «اصلاحاتی که وام دهندگان می خواهند سنگ قبر کشاورزان معترض خواهد بود. ما به این دولت و هیچ حزب سیاسی اجازه نخواهیم داد ما را دفن کنند. اینجا یا هر جای دیگر که لازم باشد می مانیم و مبارزه می کنیم. اعتراض امروز ما تنها ذره ای از چیزی است که ما قادر به انجام آن هستیم.»

بخشی هایی از مرز یونان و مقدونیه نیز مسدود شده و کشاورزان تنها به اتوبوس های حامل مسافران اجازۀ عبور از مرز را می دهند. نقاط مسدود شده از محل تردد پناهجویان فاصله دارد.

این طرح اصلاحات مالیاتی از سوی دیگر اصناف یونان مورد اعتراض قرار گرفته و اتحادیه های یونان معترضان به این طرح را به شرکت در یک اعتصاب عمومی فراخوانده است.

این اعتراض ها در حالی شدت گرفته است که نمایندگان اتحادیۀ اروپا و صندوق بین المللی پول روز دوشنبه برای دیدار با مقامات یونان و تاکید بر اجرای اصلاحات خواسته شده مالیاتی و قانون بازنشستگی به آتن سفر کردند.

این اصلاحات از جمله تعهدات یونان در برابر وام دهندگان طبق توافقی است که در ماه ژوییه به دست آمد و زمینۀ اختصاص وام ۸۶ میلیارد یورویی به این کشور را فراهم کرد.

یونان متعهد شده است از محل وضع مالیات های جدید و تغییرات قوانین بازنشستگی به منظور کاهش حقوق مستمری بگیران سالانه ۱.۸ میلیارد یورو صرفه جویی کند.
111/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام