رشد 187درصدي کاربران اينترنت در ايران

آمارهای مرکز بررسی جهانی اینترنت نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت ایران از اواخر سال ۲۰۰۰ با ۲۵۰ هزار کاربر، رشدی 187 درصدی تا اواخر سال ۲۰۱۵ داشته است.

به گزارش تسنیم، پایگاه بررسی جهانی وضع اینترنت اخیرا آمار مربوط به ضریب نفوذ و تعداد مشترکان کشورهای جهان را منتشر کرده است که بر این اساس آسیا با در اختیار داشتن 2/48درصد از کل کاربران اینترنتی دنیا مقام نخست را در میان قاره‌ها کسب کرده است. اروپا با 18 درصد و آمریکای لاتین هم با 2/10 درصد از کل کاربران دنیا در رده‌های بعدی ایستاده‌اند؛ خاورمیانه هم با در اختیار داشتن 7/3درصد از کاربران اینترنت دنیا بعد از آفریقا و آمریکای شمالی جای داده شده است.

براساس گزارش این مرکز، آسیا یک میلیارد و 622 میلیون کاربر اینترنت دارد و از این جهت در صدر جدول قرار گرفته است و بعد از آن اروپا با 604 میلیون مشترک اینترنت قرار دارد.

تعداد کاربران اینترنت خاورمیانه تا نوامبر 2015 حدود 123 میلیون گزارش شده و مجموع کاربران اینترنت دنیا روی عدد 3 میلیارد و 366 میلیون ایستاده است.

آمار مربوط به بخش خاورمیانه نشان می‌دهد: ایران از منظر تعداد کاربران اینترنت رتبه نخست را با رقمی بالغ بر 46 میلیون دارد و بعد از آن عربستان سعودی با 18 میلیون کاربر اینترنت است.

عراق، امارات متحده عربی و سوریه هر کدام به ترتیب با حدود 11، 9 و6 میلیون کاربر اینترنت در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

در این گزارش جمعیت ایران 81 میلیون و 824 هزار و 270 نفر در نظر گرفته شده که با 46 میلیون و 800 هزار نفر کاربر اینترنت، ضریب نفوذ 2/57 درصدی دارد.ایران همچنین 38 درصد از تعداد کل کاربران اینترنت در خاورمیانه را تا این تاریخ داشته است.
184/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام