سرمایه‌گذاری گسترده اپل برای ورود به دنیای واقعیت مجازی

موبنا – شرکت اپل تصمیم گرفته است وارد فضای جدید رقابتی شود و محصول متفاوت را به دست کاربران برساند. این شرکت بزرگ فناوری که خود را در فرآیند کاهش فروش آیفون می‌بیند، می‌خواهد در دیگر زمینه‌ها هم فعالیت کند.

به گزارش موبنا، منابع آگاه اعلام کردند اپل از سال 2013 تاکنون سرمایه‌گذاری‌های فراوان در زمینه واقعیت مجازی انجام داده است و هم‌اکنون یک حق امتیاز در این زمینه را به ثبت رسانده است.

منابع آگاه می‌گویند اپل یک گروه مخفیانه راه‌اندازی کرده است که در آن محصولات مرتبط با واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را توسعه می‌دهد.

یکی از کارمندان اپل در این خصوص گزارش داد که شرکت مذکور برخی شرکت‌های کوچک را خریداری کرده و برخی کارمندان مایکروسافت و Lyft را در اختیار گرفته است تا بتواند در این پروژه موفق شود.

روزنامه فایننشال تایمز در یک گزارش مجزا اعلام کرد مدیران ارشد شرکت‌های Virginia Tech، Flyby Media و … همکاری‌های خود را در زمینه واقعیت مجازی با اپل آغاز کرده‌اند.

«تیم کوک» مدیرعامل اپل هفته گذشته در کنفرانس مالی این شرکت اعلام کرد واقعیت مجازی یک فناوری ویژه محسوب می‌شود که مورد توجه کاربران جهانی قرار گرفته است و سرمایه‌گذاری روی آن می‌تواند سودده باشد.

100/

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام