کارگاه آموزشی HSEE در گالیکش برگزار شد

کارگاه آموزشی HSEE با حضور مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری گالیکش برگزار شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گالیکش گفت: کارگاه آموزشی HSEE به‌صورت مشترک بین شهرستان‌های گالیکش و مینودشت با حضور مسئولین ادارات محیط‌زیست، بهداشت و درمان، تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیران واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری در سالن اجتماعات فرمانداری گالیکش برگزار شد.

1feuiqwdd 1

حسن رزاقی افزود: این کارگاه باهدف آشنایی مدیران واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری با تعاریف مفاهیم، دستورالعمل‌های مرتبط با امور بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست و انرژی برگزار شد.

وی تصریح کرد: به لحاظ اهمیت موضوع ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و انرژی در صنایع تولیدی، معادن و واحدهای تجاری مرتبط با موضوع hsee در وزارت صنعت معدن و تجارت زیر نظر مستقیم مقام عالی وزارت گسترش و تلاش می‌کند کل سیستم را به سمت افزایش بهره‌وری، بهبود مستمر و توسعه پایدار هدایت نماید.

به گفته رزاقی فلسفه hsee در صنایع و سازمان‌ها به حداقل رساندن اثرات نامطلوب صنعت به محیط‌زیست، تجهیزات و تأسیسات، به صفر رساندن خسارت و آسیب‌ها از طریق حذف شرایط ناامن و ارتقاء سلامت افراد و مدیریت مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: اجرای دستورالعمل‌های مرتبط با آن برای کلیه واحدهای صنعتی، معدنی، اداری و شرکت‌های تابعه وابسته به واردات صنعت، معدن و تجارت لازم‌الاجرا است.

رزاقی بیان داشت با توسعه صنایع حوادث ناشی از کار، آلودگی محیط‌زیستی، حوادث ناشی از عدم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می‌تواند به یک بحران تبدیل گردد. در استان گلستان طی 5 سال گذشته حدود 23 درصد حوادث اتفاق افتاده کارگاه‌ها در حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده است.

وی تصریح کرد: علت اصلی حوادث ناشی از عدم نظارت و بی‌احتیاطی بوده که با آموزش مدیران و تعیین مسئولین hsee در صنعت و معدن و واحدهای تجاری می‌توان حوادث را به حداقل رساند.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت گالیکش گفت: ازجمله مزایای اجرای دستورالعمل‌های مرتبط با hsee می‌توان به کاهش هزینه، افزایش سودآوری، جلوگیری از خطرات و صدمات جانی افراد شاغل در آن حرفه دانست.

در ادامه این کارگاه هر یک از مسئولین ادارات کار تعاون و رفاه اجتماعی محیط‌زیست و شبکه بهداشت قوانین و مسائل مرتبط با موضوعات hsee را آموزش دادند.
184/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام