رشد ۲۵ درصدی بودجه جاری و ۵۴ درصدی بودجه عمرانی دانشگاه کاشان در سال آتی

رئیس دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان در سال آتی رشد ۲۵ درصدی بودجه جاری و ۵۴ درصدی بودجه عمرانی را خواهد داشت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو و به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان در جمع داشمندان بین المللی دانشگاه کاشان گزارشی از افتخارات دانشگاه را ارائه کرد و گفت: قرار گرفتن چهار استاد دانشگاه کاشان علیرضا اشرفی، مهران رضایی، سعادتمندی و مسعود صلواتی نیاسر در ردیف یک درصد برتر دانشمندان بین المللی جهان از افتخارات این دانشگاه است که در پنج رشته موفق به این عنوان شده اند.

وی قرار گرفتن دانشگاه کاشان جزء یک درصد دانشگاه های برتر جهان را از دیگر افتخارات این دانشگاه بیان کرد و افزود: دانشگاه کاشان با کمک خیران و واقفان دو کرسی بین المللی برگزار کرده که هزینه های آن را افراد خیر تقبل کرده اند.

رئیس دانشگاه کاشان به راه اندازی رصدخانه ملی در کاشان اشاره کرد و بیان داشت: راه اندازی این رصدخانه فرصت مغتنمی برای تبادلات علمی و بین المللی محققان و دانشمندان جهان است.

وی همچنین از برگزاری کلاس های آنلاین در دانشگاه کاشان خبر داد و افزود: برای جلوگیری از فرار مغزها، دانشمندان ایرانی که در خارج از کشور بسر می بردند اقدام به برگزاری این کلاس ها کرده اند که هزینه های آن توسط افراد خیر تامین شده و همچنین با ۱۰ دانشگاه خارجی تفاهم نامه بین المللی منعقد شده است.

زراعت با اشاره به اینکه با وجود محدودیت های مالی که امسال دولت با آن مواجه بود و میانگین رشد اعتبارات دانشگاه ها در سراسر کشور هفت درصد بوده است، خاطرنشان کرد: این درحالی است که دانشگاه کاشان در سال آتی رشد ۲۵ درصدی بودجه جاری و ۵۴ درصدی بودجه عمرانی را خواهد داشت.
184/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام