های وب بیست و پنج هزار روستا را به اینترنت پر سرعت 4G مجهز می کند

موبنا- شرکت اینترنتی "های وب" در راستای سیاست های دولت تبدیر و امید و سرمایه گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تحقق عدالت اجتماعی و خدمات دهی به مناطق روستایی کشور شروع تور ورود اینترنت 4G به بیست و پنج هزار روستای کشور را به منطقه سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد داد.

به گزارش خبرنگار موبنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خلال مراسم افتتاحیه ورود اینترنت 4 G به روستاهای استان سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان این که در فاز اول این پروژه 1287روستای محروم سیستان و بلوچستان تحت پوشش آخرین نسل از اینترنت همراه در دنیا قرار خواهد گرفت اظهار داشت: تا اردیبهشت ماه سال 1395 تعداد روستاهای تحت پوشش اینترنت 4G در استان سیستان و بلوچستان به 3162 روستا خواهد رسید.
در این راستا سید ایمان میری رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت داده گستر عصر نوین (های وب) با بیان این که استان سیستان‌و‌بلوچستان در کنار محرومیت های موجود با جاذبه‌های طبیعی از سواحل زیبای چاه‌بهار تا دشت‌های پهناورش، یکی از استان‌های زیبای ایران می‌باشد تصریح کرد: در تست‌های اولیه صورت گرفته از برخی نقاط روستایی استان سیستان و بلوچستان نرخ دسترسی به اینترنت بیش از 90 مگابیت بر ثانیه بوده است.
وی افزود: در ایام الله دهه مبارکه فجر، در فازهای بعدی این پروژه 16 هزار روستا در سراسر کشور تحت پوشش اینترنت پرسرعت4G قرار خواهد گرفت.
گفتنی است 4G چهارمین و جدیدترین نسل از تکنولوژی‌های مخابراتی برای ارسال و دریافت اطلاعات از طریق شبکه‌های موبایل است. سریع‌تر از نسل قبلی 3G است. 4G آخرین نسل مخابراتی است که هم اکنون بر روی اکثر تلفن‌های همراه اروپا و آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.
129/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام