تاکید نخست وزیر کره جنوبی بر مقابله با تروریسم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پلیس کره جنوبی با کشف بسته مشکوک حاوی پیام هشدار دهنده به زبان عربی در فرودگاه اینچئون این کشور، سطح هشدار امنیتی در این فرودگاه را افزایش داد. این پیام که در یک صفحه و به زبان عربی با عنوان «این آخرین هشدار به شماست» نوشته شده بود، سطح هشداردرکره جنوبی را بالا برد.

به نوشته خبرگزاری دولتی کره جنوبی(یونهاپ)، ساعتی پس ازکشف این بسته و تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه اینچئون، هوانگ کیو آن، نخست وزیر کره جنوبی با حضور در محل و گفتگو با مقامات و کارشناسان امنیتی حاضر در فرودگاه بر لزوم تقویت تمهیدات امنیتی در مبادی ورودی و خروجی و به ویژه فرودگاه های این کشور آسیایی تاکید کرد.

این رسانه رسمی کره جنوبی حضور نخست وزیر این کشور در فرودگاه اینچئون را ‘غیرمنتظره’ و ‘بدون اعلام قبلی’ توصیف کره است.
براساس این گزارش این مقام ارشد کره جنوبی ضمن دیدار با مقامات امنیتی فرودگاه اینچئون و اطلاع از جزئیات بسته کشف شده اخیر، تاکید کرد: اگر امنیت ما به خطر بیفتد، همه چیز از دست خواهد رفت.

این جعبه مشکوک روزگذشته «جمعه» درسرویس بهداشتی مردانه فرودگاه اینچئون کره جنوبی پیدا شد و پلیس اولین گزارش خود را در این مورد امروز در اختیار رسانه ها قرار داد.

دولت کره جنوبی طی ماه های اخیر و در پی بروز برخی تهدیدات تروریستی، ضمن گسترش نظارت های امنیتی در نقاط مختلف این کشور، در پی تصویب قانونی برای مقابله با تروریسم و رسمیت بخشیدن به آن برآمده است.
184/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام