1.6 میلیارد دستگاه مجهز به حسگر اثر انگشت تا سال 2020

موبنا – حسگرهای تشخیص اثر انگشت که در گوشی‌های هوشمند پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیش از پیش محبوب می‌شوند تا در سیستم‌های پرداخت الکترونیک، گوشی‌های میان رده، رایانه‌های لوحی، نوت‌بوک‌ها و ... هم به کار گرفته شوند.

به گزارش موبنا، اپل بزرگترین عرضه کننده حسگرهای تشخیص اثرانگشت در بازار جهانی محسوب می‌شود و پیش‌بینی شده است عرضه این حسگرها روی نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی باز هم افزایش یابد.

در سال 2014 میلادی 316 میلیون دستگاه الکترونیکی مجهز به حسگر تشخیص اثر انگشت وارد بازار جهانی شد که این رقم در سال 2015 میلادی به 499 میلیون دستگاه رسید.

مرکز تحقیقاتی IHS پیش‌بینی کرده است که در سال 2020 میلادی 1.6 میلیارد دستگاه مجهز به حسگر تشخیص اثر انگشت وارد بازار جهانی می‌شوند.

«جامی فاکس» یکی از تحلیلگران مرکز IHS در این خصوص گفت: «بازار جهانی حسگرهای تشخیص اثر انگشت در دوره زمانی کوتاه رونق قابل ملاحظه یافت. پیش‌بینی می‌کنیم در سال 2016 میلادی این بازار رشد بیشتری را تجربه کند».

اپل شرکت تولیدکننده حسگرهای اثر انگشت Authentec را در سال 2012 میلادی خرید و تا پایان سال 2015 نیز حاکمیت این بازار جهانی را در دست داشت. زیرا سری گوشی‌های آیفون 6s و تبلت‌های آیپد اپل همراه با این حسگر هوشمند عرضه می‌شوند.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام