امسال 2.4 میلیارد دستگاه الکترونیکی وارد جهان می‌شود

موبنا – عرضه جهانی انواع مختلف سیستم‌های الکترونیکی شامل رایانه‌های شخصی، رایانه‌های لوحی، دستگاه‌های فوق همراه و تلفن‌های همراه در سال 2016 میلادی به بیش از 2.4 میلیارد دستگاه می‌رسد که به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر این رقم نسبت به سال گذشته رشد 1.9 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش موبنا، با این روند پیش‌بینی شده است میزان پول پرداخت شده از جانب کاربران خانگی برای خرید این دستگاه‌ها در سال جاری میلادی کاهش 0.5 درصدی را تجربه کند.

«رانجیت آتوال» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص توضیح داد: «بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی در حال اشباع شدن است و البته بازارهای نوظهور باعث رشد این دستگاه‌ها خواهند شد. وضعیت اقتصادی جهان روی این بازار تاثیر می‌گذارد. دو کشور برزیل و روسیه روی این بازار تاثیر قابل ملاحظه برجا خواهند گذاشت».

پیش‌بینی شده است تا پایان سال 2016 میلادی عرضه جهانی رایانه‌های شخصی با کاهش یک درصدی نسبت به سال قبل به 287 میلیون دستگاه برسد و در عوض طی سال 2017 میلادی رشد 4 درصدی را تجربه کند.

عرضه جهانی تلفن‌های همراه امسال رشد 2.6 درصدی را تجربه می‌کند. همچنین میزان پول پرداخت شده از جانب کاربران موبایلی جهان امسال 1.2 درصد بیشتر می‌شود.

مرکز تحقیقاتی گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است که پایان سال 2016 میلادی 82 درصد تلفن‌های همراه موجود در بازار جهانی را گوشی‌های هوشمند تشکیل خواهند داد که این رقم نسبت به سال 2015 رشد 12 درصدی را نشان می‌دهد.

100/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام