بازیگر فیلم «پدرخوانده» درگذشت + فیلم

«ایب ویگودا»، بازیگر سینما و تلویزیون آمریکا که بیشتر برای بازی در نقش «سالواتوره تسیو» در فیلم «پدرخوانده» معروف بود در 94 سالگی درگذشت.

«ایب ویگودا» پس از این که «فرانسیس فورد کاپولا» او را در سال 1973 برای در نقش «سالوادوره تیسو» – دوست قدیمی «ویتو کارلئونه» – (مارلون براندو) در فیلم «پدرخوانده» انتخاب کرد، به شهرت رسید.

بازی در فیلم «پدرخوانده» شهرت زیادی را برای «ویگودا» به ارمغان آورد، اما بازی در سریال «بارنی میلر» در نقش کارآگاه «فیش» بود که نام او را بیش از پیش سر زبان‌ها انداخت و سه نامزدی پیاپی در جوایز امی بین سال‌های 1976 تا 1978 برای او به ارمغان آورد.

این بازیگر آمریکایی 34 سال پس از شایعه مجله «People» مبنی بر مرگش در خانه‌اش واقع در نیوجرسی درگذشت.

در سال 1982 این مجله نوشت، ویگودای فقید در میهمانی ویژه پایان سریال «بارنی میلر» حضور نیافت و به همین دلیل سال‌ها شایعاتی پیرامون مرگ او وجود داشت، «ویگودا» چند سال بعد نیز در واکنش به این شایعه عکسی را از خود در مجله ورایتی منتشر کرده بود در حالی که یک تابوت نشسته است و یک مجله «پیپل» در دست دارد.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به «پدرخوانده»، «پدرخوانده: قسمت دوم»، «شمال»، «سه اتاق در منهتن»، «جو در برابر آتشفشان»، «ایشتار» و «ببین کی داره حرف می‌زنه» اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام