بازجویی از تفنگداران آمریکایی ادامه دارد

10 تفنگدار آمریکایی که پس از ورود بی‌اجازه به آب‌های جنوبی ایران توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و سپس آزاد شدند، برای ادامه بازجویی‌ها به «سن‌دیه‌گو» منتقل شدند.

تفنگداران آمریکایی پس از ورود به آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس دستگیر و پس از تماس های مکرر وزیر خارجه کشورشان با همتای ایرانی، عذرخواهی کردند و آزاد شدند؛ این افراد اما سریع برای بازجویی به قطر منتقل شدند و حالا برای ادامه بازجویی به محل اقامتشان در آمریکا فرستاده شده‌اند.

بر اساس گزارش وبگاه خبری-تحلیلی میلیتاری، این 10 تفنگدار که آمریکایی اصرار دارند «ملوان» خوانده شوند، به محل زندگی خود یعنی «سن‌دیه‌گو» رسیده‌اند ولی با توجه به تمام نشدن بازجویی‌ها، پس از دیدار با خانواده‌های خود، به مابقی سوالات بازجوها پاسخ خواهند داد.

هر 10 تفنگدار آمریکایی که عبارت بودند از 9 مرد و یک زن، عضو اسکادران سوم ساحلی سن‌دیه‌گو» هستند.

کل طول مدت بازداشت این افراد در ایران، 13 ساعت بطول انجامید ولی هر 10 نفر پس از رها شدن در آب‌های آزاد، توسط بالگرد به قطر منتقل شدند و بازجویی ها آغاز شد.

«دیوید نارتکر» 27 ساله فرمانده این گروه نظامی در طی بازداشت در برابر دوربین به دلیل ورود بی‌اجازه به آب های سرزمینی ایران «عذرخواهی» کرده بود؛ کاری که خشم مقامات سیاسی و نظامی آمریکا را برانگیخته بود.

تفنگداران آمریکایی همچنان در حال بازجویی

بر اساس آیین نامه داخلی نیروی دریایی آمریکا، این سرباز مجاز به عذرخواهی نبوده و احتمال توبیخ وی دور از انتظار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام