فراموشی ظریف؟! +عکس

روزنامه وطن امروز در شماره امروز خود به تذکر نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه درباره پیگیری حاده منا اشاره کرد و در کنایه ای به ظریف در تیتر نخست خود نوشت: فراموشی؟.

نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه درباره پیگیری حادثه منا

روزنامه وطن امروز در شماره امروز خود به تذکر نمایندگان مجلس به وزیر امور خارجه درباره پیگیری حادثه منا اشاره کرد و در کنایه ای به ظریف در تیتر نخست خود نوشت: «فراموشی؟».وطن امروز در ادامه آورده است: نمایندگان مجلس به دستگاه دیپلماسی درباره پیگیری نکردن فاجعه منا تذکر دادند. از روزی که کام مسلمانان جهان به دلیل سوءمدیریت عربستان در ادراه امور حج تلخ شد 4 ماه گذشته است اما همچنان 461 خانواده داغدار در انتظار پیگیری حقوقی و رسیدگی به پرونده فاجعه منا هستند.

این در حالی است که علاوه بر خانواده قربانیان فاجعه منا سایر افراد جامعه نیز به عنوان یک مطالبه عمومی از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار دارند ضمن پیگیری جدی حقوق از دست رفته قربانیان، اقتدار ایران را روی میز مذاکره با عربستان سعودی نمایان کرده و از تمام توان خود برای به سرانجام رساندن پرونده منا استفاده کند.

اما با وجود مطالبات فراوان و تاکید سازمان حج و زیارت بر واگذاری مسؤولیت این اقدام به وزارت امور خارجه، عملکرد چشمگیری که بتواند رضایت خانواده‌های قربانیان فاجعه منا را جلب کند از سوی دیپلمات‌های ایران مشاهده نشده است.

vatan_944.jpg

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام