اسکایپ جدید آدرس IP را مخفی می‌کند

موبنا – شرکت اسکایپ که یکی از زیرمجموعه‌های مایکروسافت محسوب می‌شود قابلیت امنیتی جدیدی را به صورت پیش‌فرض به این ابزار ارتباطی اضافه کرد.

به گزارش موبنا، این شرکت اعلام کرد که در نسخه جدید ابزار ارتباطی خود آدرس‌های IP کاربران را به صورت پیش‌فرض مخفی می‌کند تا به عنوان مثال اطلاعات مربوط به علاقمندان به بازی‌های ویدیویی در اختیار رقبایشان قرار نگیرد.

پیش از این آدرس IP مشترکان اسکایپ مخفی نبود و همه کاربران به آن دسترسی اشتند. بر این اساس هکرها با استفاده از آدرس IP به راحتی می‌توانستند به اطلاعات ذخیره شده در رایانه کاربران دسترسی داشته باشند.

برای آن دسته از کاربرانی که بازی‌های آنلاین را دنبال می‌کنند این قابلیت بسیار مهم است. کاربرانی که در یک بازی آنلاین شکست بخورند یا اطلاعات بازی خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، از این آدرس‌های IP می‌توانند با مشکلاتی مواجه شوند.

مشخص بودن آدرس‌های IP در سیستم اسکایپ از جمله مشکلاتی بود که طی چند سال گذشته بارها و بارها مورد توجه قرار گرفت. کارشناسان امنیتی در سال 2010 میلادی یک حفره خطرناک در اسکایپ شناسایی کردند که به واسطه آدرس IP امکان هک شدن رایانه کاربران را فراهم می‌کرد.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 13 =

دنبال کنید @ اینستاگرام