درآمد اپل از فروش اپلیکیشن‌ها دو برابر گوگل است

موبنا – بر اساس آمارهای جدید منتشر شده از سوی مرکز App Annie، فروشگاه اینترنتی Play Store گوگل با سرعت قابل ملاحظه در حال پیشرفت است و با این وجود هنوز نتوانسته است بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته کسب درآمد کند.

به گزارش موبنا، این مرکز تحقیقاتی در آخرین گزارش خود اعلام کرد اندروید در بازارهای نوظهور از جمله برزیل، هند، اندونزی، ترکیه و مکزیک بیش از هر زمان دیگر مورد استقبال کاربران قرار گرفته است و بیش از نیمی از رشد صورت گرفته در فروشگاه اینترنتی Play Store به این بازارها مربوط می‌شود.

در سال 2013 میلادی حدود 100 میلیون اپلیکیشن از فروشگاه Play Store بارگذاری شده بود که این رقم در پایان سال 2015 از مرز 200 میلیون اپلیکیشن هم فراتر رفت.

در مقابل، فروشگاه اینترنتی App Store اپل که برای دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم عامل iOS عرضه شده است رشد چندان قابل ملاحظه‌ای را نسبت به قبل تجربه نکرد و پایان سال 2015 میلادی حدود 100 میلیون اپلیکیشن از آن دانلود شد.

ولی تفاوت میان این دو مرکز در درآمدهای حاصل از فروش اپلیکیشن‌ها است. گزارش‌ها نشان می‌دهد درآمدهای اپل در این زمینه بیشتر از گوگل بوده است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این مرکز تحقیقاتی، فروشگاه App Store اپل طی یک سال گذشته درآمدی بالغ بر 200 میلیون دلار از فروش اپلیکیشن‌ها به دست آورده است که این رقم برای Play Store گوگل حدود 100 میلیون دلار محاسبه می‌شود.

100/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام