شکست به خاطر دانش کم من بود

محمد خاکپور در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های فوتبال امید ایران و ژاپن که با شکست 3 - صفر تیمش به پایان رسید گفت: «به تیم ژاپن تبریک می‌گویم که تیم بسیار قابل احترامي‌است اما تیم ایران در طول 90 دقیقه برتر از ژاپن بود.

ما حتی تا زمانی که ژاپنی‌ها گل اول خود را در وقت‌های اضافه به ثمر رساندند از آنها برتر بودیم اما پس از تعویض اجباری که داشتیم مجبور شدیم تاکتیک تیمي‌خود را تغییر دهیم. در این مقطع از بازی یک – هیچ یا سه – هیچ باختن برای ما فرقی نداشت. ما سخت تلاش کردیم اما متاسفانه از موقعیت‌هایی که داشتیم استفاده نکردیم».
سرمربی تیم امید اضافه کرد: «شب غم‌انگیزی برای من است. ما بسیار تلاش کردیم تا به این مرحله از رقابت‌ها رسیدیم. به همه بازیکنانم افتخار می‌کنم که همه توان خود را به خرج دادند و تا پای جان جنگیدند و دویدند. مسئولیت این باخت قطعا بر دوش من است و نه بازیکنانم. باز هم تاکید می‌کنم که به آنها افتخار کرده و امیدوارم در آینده فوتبال ایران بدرخشند.»
او درباره خستگی بازیکنانش در اواخر بازی گفت: «بازی مقابل چین دیدار سنگینی بود و ژاپنی‌ها در سه دیدار خود به خوبی انرژی را تقسیم کرده بودند. ما در این بازی تعویض اجباری داشتیم و من به هیچ وجه دنبال بهانه برای توجیه باخت نیستم. همه دیدند که ما در طول 90 دقیقه بهتر بودیم اما از موقعیت‌های خود استفاده نکردیم.»
خاکپور اضافه کرد که بابت هیچکدام از تصمیماتش در این بازی پشیمان نیست: «ما خوب بازی کردیم و همه بازیکنان تلاش کردند. تنها مشکل ما این بود که نتوانستیم از موقعیت‌های خود به خوبی استفاده کنیم و گل بزنیم. این پایان زندگی نیست و اولین و آخرین باخت ملی ایران نیز نخواهد بود. این بازیکنان قطعا ستارگان آینده فوتبال ایران هستند و از آنها در آینده بیشتر خواهیم شنید.»
خاکپور در پایان ضمن تشکر از مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، کادر فنی و مدیریت تیم ایران که در 15 ماه گذشته برای امیدهای فوتبال ایران شبانه‌روز تلاش کردند و زحمت کشیدند، گفت: «از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم و اگر باختیم قطعا به خاطر دانش کم من بود که نتوانستم آن را به تیم منتقل کنم و به لحاظ تاکتیکی به تیمم کمک کنم.».

179/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =

دنبال کنید @ اینستاگرام