روایت جهانگیری از دیدار انتخاباتی با رهبری

پس از آنکه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از دیدار خود با مقام معظم رهبری و گزارش ردصلاحیت‌ها به ایشان خبر داد، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری روایت خود را از این دیدار اعلام کرد؛ دیدارهایی که به گفته جهانگیری در دو جلسه طولانی و با همراهی وزیر کشور انجام شده است.

براساس آنچه «ایسنا» از اظهارات معاون اول رئیس‌جمهوری در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور گزارش داده است، جهانگیری با بیان اینکه مقام معظم رهبری به دلیل حساسیت مسائل داخلی و خارجی و اهمیت انتخابات، از یک انتخابات پرشور که همه در آن حاضر باشند و مشارکت حداکثری داشته باشند صحبت کرده‌اند، تاکید کرد: انتخابات میدانی است که آسیب‌های اجتماعی کشور را کاهش می‌دهد و دغدغه مقام معظم رهبری در این باره به حدی بود که به همراه وزیر کشور در دو جلسه طولانی برای پیدا کردن راهکار در این زمینه در خدمت ایشان بودیم.

یکی از این راهکارها امیدواری مردم است و انتخابات می‌تواند این نقش را ایفا کند. معاون اول رئیس‌جمهوری در ادامه با اشاره به نقش شورای نگهبان در انتخابات گفت: اطمینان داریم که شورای نگهبان با سعه صدر به‌گونه‌ای عمل می‌کند که در همه صحنه‌های کشور رقابت پر شوری ایجاد شود و همه گرایش‌ها احساس کنند که برایشان حق انتخاب وجود دارد.

در همین حال حسینعلی امیری سخنگو و قائم‌مقام وزارت کشور نیز در همین همایش با بیان اینکه بررسی صلاحیت کاندیداها از جمله اقتضائات حق‌الناس است، تاکید کرد: کسی که وارد مجلس می‌شود، نباید فردی ناصالح و مجرم و خیانتکار باشد یا اعتقادی به اسلام، ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی‌ نداشته باشد، ما نیز به عنوان دولت، مخالف حضور آن‌ها در مجلس هستیم.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام