شرکت Sharp فروخته می‌شود

موبنا – شرکت Sharp طی چند سال اخیر مشکلات فراوانی را پیش‌روی خود داشته است و منابع آگاه ژاپنی هم‌اکنون اعلام کردند احتمال فروش این شرکت بیش از هر زمان دیگر قوت گرفته است.

به گزارش موبنا، شرکت Foxconn که وظیفه تولید گوشی‌های هوشمند اپل را برعهده دارد به Sharp اعلام کرده که حاضر است با پرداخت 5.1 میلیارد دلار آن را خریداری کند.

شرکت Sharp یکی از بزرگترین شرکای اپل برای تامین نمایشگرهای لمسی محسوب می‌شود و Foxconn هم بزرگترین کارخانه تولید گوشی‌های هوشمند و دیگر سخت‌افزارهای اپلی است. «تِری گو» مدیرعامل Foxconn سال 2012 میلادی 38 درصد از سهام مرکز تولید نمایشگرهای LCD شرکت ژاپنی Sharp را خریداری کرد.

البته شرکت Foxconn تنها مرکزی نیست که تمایل به انجام این خرید دارد. شرکت دولتی Innovation Network Corporation ژاپن (INCJ) نیز مذاکراتی را در این زمینه آغاز کرده است.

هنوز رقم نهایی برای فروش شرکت Sharp مشخص نشده است. ولی شرکت INCJ تمایل دارد که مدیریت Sharp را در خاک ژاپن حفظ کند. این شرکت هم‌اکنون با همکاری سونی، توشیبا و هیتاچی مرکز مشترکی را با نام Japan Display Inc راه‌اندازی کرده است و در آن سرمایه‌گذاری می‌کند.

100/

Tag

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام