تمرینات روئینگ مردان به بندر لنگه منتقل شد + مصاحبه

تیم روئینگ مردان محل اردوی آماده‌سازی خود قبل از رقابت‌های سهمیه المپیک به بندر لنگه منتقل کرد.

رقابت‌های کسب سهمیه در رشته روئینگ اردیبهشت ماه سال آینده در کشور کره برگزار می‌شود.

عاقل حبیبیان ملی پوش روئینگ در این باره گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت بندر لنگه هوای گرم است که باعث آمادگی بهتر ما می‌شود و شرایط بهتر تمرین کردن را فراهم می‌کند.

وی افزود: مدت 4 ماه است که بدون وقفه در تمرینات هستیم و استراحتی نداشته‌ایم چون مسابقات سختی را پیش رو داریم و باید آمادگی کیفی برای حضور کسب سهمیه داشته باشیم.

حبیبیان خاطرنشان کرد: در ماده سنگین وزن تک نفره رقابت می‌کنم و به خاطر اینکه در بندر لنگه می‌توان با مسافت 10 کیلومتر مستقیم پارو زد برای تمرینات پاروزنی این اردو به نفعمان است.

وی تاکید کرد: تعداد پاروزنان کم است و امکانات اردو بهتر از تهران است و سرمربی هم کنارمان حضور دارد.

سیاوش سعیدی ملی پوش رشته روئینگ اظهار کرد: قایق‌ها را به وسیله کانتینر به بندر لنگه آوردیم و در حال بستن آنها هستیم تا تمرینات را شروع کنیم و سرپرست قایقرانی این منطقه خیلی حمایتمان کرده است.

وی افزود: من با حامد خذری در قایق دبل مسابقه داریم و امیدوارم که تایم خوبی را بزنیم.

سعیدی در خصوص تست‌گیری‌ها یادآور شد: در حال حاضر تایم‌گیری صورت نگرفته و  در تهران هم تست 2 کیلومتر ندادیم و اما از لحاظ پیست و وسایل بدنسازی وامکانات تکمیل است و پس از اینکه یک ماه تمرینات در بندر لنگه عازم اسپانیا خواهیم شد و یک ماه در آنجا اردوی برون‌مرزی را می‌گذرانیم و پس از آن هم عازم کشور چین خواهیم شد.

در این خصوص با حامد خذری مصاحبه کردیم که وی تاکید کرد: تا به حال در سه مسابقه قهرمانی آسیا حضور داشتیم که سال 2011 در بخش دو نفره مدال برنز گرفتیم و سال 2012 با قایق چهار نفره دوم شدیم و سال 2013 نیز در جایگاه پنجم قرار گرفتم و نتوانستم مدال کسب کنم و سال 2014 نیز مصدوم شدم و رباط صلیبی‌ام را عمل کردم.

وی افزود: هم اکنون برای انتخابی کسب سهمیه آمده‌ام و امیدوارم که در رقابت‌های قهرمانی مدال کسب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام