وزارت خارجه نیوزیلند : امیدواریم با برجام روابط تجاری مستحکم تری با ایران برقرار کنیم

وزارت خارجه نیوزیلند با صدور بیانیه ای ابراز امیدواری کرده است: امیدواریم با اجرای برجام روابط تجاری و اقتصادی مستحکم تری با ایران برقرار کنیم و این توافق بتواند شالوده اعتماد سازی و گشایش فصل تازه ای در همکاریهای خاورمیانه را بنا نهد.

به گزارش موبنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، محافل رسانه ای نیوزیلند گزارش دادند که وزارت خارجه این کشور پیرامون برجام بیانیه ای صادر کرده که در آن آمده است: اینک آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به مفاد توافق را مورد تأیید قرار داده و این امر، راه را برای لغو تحریمهای سازمان ملل متحد هموار خواهد کرد.
این بیانیه می افزاید: نیوزیلند هم اکنون روند داخلی لغو تحریمهای سازمان ملل را آغاز کرده است که امیدواریم تا ماه فوریه تکمیل شود؛ این امر شامل لغو آن دسته از معاملات با ایران که مستلزم ثبت در وزارت امور خارجه و تجارت نیز خواهد شد.
وزارت خارجه نیوزیلند در این بیانیه آورده است: طبق شرایط مندرج در توافق، برخی محدودیت ها که بتازگی تحمیل شده از جمله محدودیت های اعمال شده پیرامون انتقال کالاهای حساس نیز مشمول لغو خواهد شد.
این بیانیه می افزاید: ایران قبلاً پنجمین بازار بزرگ صادرات نیوزیلند بود؛ امیدواریم که لغو تحریمهای سازمان ملل ما را قادر سازد که روابط تجاری و اقتصادی مستحکم تری با ایران برقراری کنیم.
190

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام