انعقاد قراردادهای خودرویی با شرکت های خارجی مشروط شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قراردادهای جدید خودرویی با شرکت های خارجی مطابق با سیاست های جدید وزارت صنعت است ، گفت :تعهد صادرات حداقل یک سوم تولیدات از شروط مطرح شده در مذاکرات بوده که افزایش کیفیت محصولات نیز با این شرط محقق می شود.

به گزارش موبنا، محمدرضا نعمت زاده دوشنبه شب در حاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصولی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای قرارداد با شرکت های خارجی مورد تاکید قرار گرفته است، تاکید کرد: باید مشارکت سرمایه گذاری مستقیم، حداقل 50 – 50 و در برخی موارد بیش از 50 درصد توسط طرف خارجی صورت گیرد.
وی یادآور شد : تعهد صادرات حداقل یک سوم تولیدات از دیگر شروط مطرح شده در مذاکرات است که به دنبال آن، افزایش کیفیت محصولات نیز محقق می شود.
وزیر صنعت ،معدن و تجارت ، انطباق محصولات با مباحث مربوط استانداردهای زیست محیطی و همچنین همکاری برای طراحی خودروهای جدید از دیگر اصولی است که در همکاری با شرکت های خارجی در حوزه خودرو مورد تاکید است .
وزیر صنعت، معدن و تجارت به توافق با یک شرکت بزرگ آلمانی در زمینه خودرو اشاره کرد و گفت: پس از دیدار با مدیران یک شرکت آلمانی برای سه مشارکت جدید توافق شد که تا دو ماه آینده به مرحله امضای قرارداد خواهد رسید .
190

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =

دنبال کنید @ اینستاگرام