یاهو بزرگترین حجم اطلاعات جهان را جمع‌آوری کرد

موبنا – سیستم یادگیری ماشینی از اپلیکیشن‌های کاربردی گرفته تا خودروهای خودران مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی برای تشخیص تصاویر و موتورهای تشخیص هویت آنلاین هم به کار گرفته می‌شود.

به گزارش موبنا، شرکت یاهو به منظور استفاده هرچه بهتر از سیستم‌های یادگیری ماشینی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بزرگترین مجموعه داده‌ها در جهان را جمع‌آوری کرده است دانشمندان علوم یادگیری ماشینی بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

این داده‌ها مجموعه‌ای از اطلاعات مربوط به کاربران ناشناخته است که در بخش‌های Yahoo News و Yahoo Sport فعالیت کرده‌اند.

شرکت یاهو اعلام کرد در این اقدام بیش از 110 میلیارد فایل اطلاعاتی مربوط به اتفاقات مختلف را گردآوری کرده است که به عبارت دیگر می‌توان گفت 110 میلیارد رکورد اطلاعاتی بر اساس کلیک کاربران روی اخبار یا اقدامات مشابه جمع‌آوری شده‌اند.

حجم این میزان اطلاعات در مجموع 13.5 ترابایت محاسبه شده است که البته یاهو با فشرده سازی آن را به 1.5 ترابایت تغییر داده است. این رقم نسبت به حجم داده‌هایی که یاهو پیش از این جمع‌آوری کرده بود 10 برابر بیشتر است.

شرکت یاهو در بیانیه خود توضیح داد: «داده‌ها مایع حیات برای سیستم‌های یادگیری ماشینی محسوب می‌شوند. دسترسی به حجم گسترده اطلاعات به دانشمندان این امکان را می‌دهد تا بتوانند به صورت دقیق‌تر در این زمینه مطالعه کنند و خدمات بهتر و کارآمدتری را ارایه دهند».

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

دنبال کنید @ اینستاگرام