سرقت در پوشش مأمور پلیس

مرد سارقی که در پوشش مأمور پلیس طعمه‌های خود را شناسایی می‌کرد تا دست به سرقت‌های سریالی خود بزند در دام کارآگاهان پلیس گرفتار شد.

ساعت ١٢ شامگاه ١٦ دی‌ماه واحد آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ در حین گشتزنی در میدان منیریه به سرنشین جوان یک موتورسیکلت طرح هوندا ١٢٥ مشکوک شد و پس از توقف موتورسیکلت و بررسی ارکان هویتی موتورسیکلت مشخص شد که موتورسیکلت دارای سابقه سرقت در حوزه کلانتری ١٣٧ نصر بوده و در تاریخ نهم دی‌ماه به سرقت رفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت موتورسیکلت» و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه ٣٤ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
در شرایطی که متهم «ایرج» در اظهارات اولیه ادعا کرده بود که موتورسیکلت را به شیوه عادی انجام داده اما مالباخته پس از حضور در اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن شناسایی ایرج عنوان کرد که وی تحت عنوان مأمور پلیس آگاهی ابتدا اعتماد وی را جلب کرده سپس موتورسیکلت او را به سرقت برده است.
مالباخته درخصوص نحوه سرقت موتورسیکلتش به کارآگاهان گفت: «در ایستگاه مترو ١٥ خرداد منتظر مسافر ایستاده بودم که متهم به مقصد بیمارستان میلاد اقدام به کرایه موتور کرد؛ در بین راه این شخص خود را مأمور پلیس آگاهی معرفی كرده و حتی یک کارت شناسایی را نیز نشان داد؛ متهم مدعی شد که برای تهیه گزارش از یک متهم به بیمارستان می‌رود و به این بهانه زمانی‌که به مقابل در اورژانس بیمارستان رسیدیم، چند برگه را تحت عنوان پرونده به من تحویل داد و از من خواهش کرد تا آنها را به دست یکی از همکارانش در داخل بیمارستان برسانم. من نیز به قصد همکاری با پلیس از موتور پیاده و پس از گرفتن پرونده به طرف اورژانس بیمارستان حرکت کردم که در همین زمان، این شخص موتورسیکلت مرا سرقت و از محل متواری شد.
با توجه به شیوه و شگرد سرقت موتورسیکلت و شناسایی متهم به‌عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار با ٤ دستگیری، بررسی سرقت‌های مشابه در دستور کار کارآگاهان اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان موفق به شناسایی یکی دیگر از شاکیان پرونده شدند که متهم این بار به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت موتورسیکلت از وی
کرده بود.
شاکی جدید پس از حضور در اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن شناسایی متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ایستگاه مترو گلوبندک منتظر مسافر ایستاده بودم که متهم به‌عنوان مسافر سوار موتور شد. هنوز مسافت زیادی را نرفته بودم که ناگهان در پهلوی خود احساس درد شدیدی کرده و متوجه شدم که متهم از پشت سر یک سرنگ را وارد بدنم کرده؛ چند ثانیه بیشتر طول نکشید که بیهوش شدم و زمانی‌که به هوش آمدم خودم را در داخل بیمارستان دیدم؛ در داخل بیمارستان عنوان شد که نزدیک به ١٠ روز است که بیهوش بودم.  درحالی‌که متهم از سوی شاکیان پرونده مورد شناسایی قرار گرفته است، بازپرس پرونده با تقاضای انتشار بدون پوشش تصویر متهم از مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

179/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام