با هماری سازمان نظام صنفی رایانه ای و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

یکسان سازی استانداردها و سرفصل های آموزشی مشترک در حوزه فاوا

موبنا-سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با هدف گسترش همکاری های آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات تفاهم نامه منعقد کردند.

به گزارش خبرنگار موبنا، فربیا مهدیون عضو هیات مدیره و مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه با هدف توسعه همکاری های آموزشی میان سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران تنظیم شده است.
مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به موضوع صدور مجوز فعالیت برای شرکت های آموزشی عضو سازمان از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: براساس تفاهم صورت گرفته، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برای شرکت های آموزشی احراز صلاحیت شده توسط کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران که دارای رتبه شورای عالی انفورماتیک در حوزه آموزش و پژوهش هستند، مجوز فعالیت صادر می کند.
مهدیون دراین رابطه ادامه داد: همچنین طبق این مذاکرات صورت گرفته در این تفاهم نامه، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، تمام شرکت های احراز صلاحیت شده از سوی کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران را به عنوان مراکز آموزش های پیشرفته و فوق تخصصی فاوا شناسایی می کند.
مهدیون با اشاره به 8 بند موضوع این تفاهم نامه گفت: موضوع شناسایی و تامین نیازهای مهارتی و صاحبان کسب و کارهای نوپا در این تفاهم نامه مدنظر قرار گرفته است تا از این طریق نیازهای اصلی آموزش کسب و کارهای نوپا در حوزه فاوا شناسایی و نسبت به طراحی دوره های لازم اقدام شود.
مسئول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به موضوع تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی و دوره های مهارتی تخصصی حوزهIT براساس این تفاهم نامه اشاره کرد و ادامه داد: به منظور تامین، بروزرسانی و ارتقای مهارت نیروی انسانی در این حوزه ضرورت دارد سازمان با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران این موارد را شناسایی و مورد ارزیابی قرار دهد.
مهدیون در این رابطه گفت: بحث تدوین و یکسان سازی استانداردها و سرفصل های آموزشی مشترک در حوزه فاوا براساس این تفاهم در دستور کار مشترک سازمان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران قرار گرفته است.
او همچنین تهیه سرفصل های آموزشی، تولید محتوای درسی و بسته های آموزشی برای دوره های مهارتی در حوزه فناوری اطلاعات را از دیگر مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام