جریمه های رانندگی افزایش یافت

دولت نرخ جدید جریمه‌ها را ابلاغ کرد. با اجرایی‌شدن این مصوبه و طی مراحل قانونی لازم، متخلفان با نرخ جدید جریمه خواهند شد.

براساس مصوبه هیات دولت نرخ جرایمی چون انجام حرکات نمایشی مانند دورزدن درجا یا حرکت موتورسیکلت بر روی یک چرخ، حرکات مارپیچ، حرکت با دنده‌عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها به ١٥٠‌هزار تومان و عبور از محل ممنوع، استفاده از تلفن همراه، عدم رعایت مقررات حمل بار و عبور وسایل نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به ١٠٠‌هزار تومان افزایش یافته است.
همچنین جریمه تخلفاتی مانند نرخ جرایمی همچون عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و تجاوز از سرعت مجاز ( بیش از ٣٠ کیلومتر بر ساعت) تا ٢٠٠‌هزار تومان افزایش یافت.
براساس این مصوبه دولت، رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و افیونی ٤٠٠‌هزار تومان جریمه دارد و در کنار این امر، مواردی همچون تجاوز به چپ از محور راست، عبور وسایل نقلیه از پیاده‌رو، دورزدن در محل ممنوع، نقص فنی موثر یا نقص در سامانه روشنایی در شب، رانندگی با وسایل نقلیه‌عمومی بیش از زمان مجاز، عدم رعایت محدودیت‌های زمانی یا مکانی یا شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک یا تجهیزات خاص، عدم توجه به فرمان ایست یا پرچم مراقبین عبور و مرور؛ محصلین یا پلیس مدرسه، نداشتن مجوز فعالیت راننده وسیله نقلیه‌عمومی، عدم رعایت فاصله طولی و عرضی با وسیله نقلیه جلویی و جانبی و تصادف ناشی از عدم توجه به جلو، حمل تیرآهن و ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوطه، سبقت از سمت راست وسیله نقلیه در راه‌هایی که در هر طرف رفت و برگشت یک خط عبوری وجود دارد یا با استفاده از شانه راه ٧٥‌هزار تومان جریمه به همراه دارد. همچنین عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین موتورسیکلت، عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان، تجاوز از سرعت مجاز (تا ٣٠ کیلومتر بر ساعت)، حرکت نکردن وسایل نقلیه بین خطوط، نداشتن پلاک جلو، عقب یا ناخوانا بودن آن و عدم رعایت حق تقدم عبور ٦٠‌هزار تومان جریمه در پی دارد..

179/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام