با شکلک‌های طولانی به راحتی واتس‌اپ بقیه را هک کنید

موبنا – یکی از کارشناسان امنیتی با نام «ایندراجیت بویان» متجه شد یک روش ساده وجود دارد که به کمک آن می‌تواند ابزار ارتباطی واتس‌اپ روی گوشی هوشمند طرف مقابل را هک کرد.

به گزارش موبنا، این اتفاق زمانی صورت می‌گیرد که یک کاربر از نسخه رایانه‌ای واتس‌اپ استفاده کند و با آن پیامی بفرستد که دستکم حاوی 5000 شکلک باشد، می‌تواند به حساب کاربری طرف مقابل دسترسی پیدا کند.

اگر شما چنین پیامی را دریافت کنید، در آن واحد هک می‌شوید و طرف مقابل به همه پیام‌های شما دسترسی پیدا می‌کند و ابزار شما به صورت خود به‌خود بسته می‌شود.

پاک کردن پیام مربوطه و بازگشایی مجدد ابزار تنها روشی است که به شما امکان می‌دهد دوباره به واتس‌اپ دسترسی داشته باشید و بتوانید از آن استفاده کنید.

در این زمینه چند نکته جالب وجود دارد. نخست آنکه این مشکل فقط کاربران اندرویدی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نکته دوم این است که واتس‌اپ محدودیت ارسال کاراکتر در یک پیام را دارد و نهایتا تا 6000 عبارت می‌توانید در یک پیام ارسال کنید.

البته این آسیب‌پذیری یک حمله جدی را باعث نمی‌شود. زیرا پیامی که باعث بروز این مشکل می‌شود، فرآیند مذکور را هم مختل می‌کند و پاک کردن آن می‌تواند همه چیز را به حالت قبل برگرداند.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام