چطور یک گوشی چندمیلیونی خردمی‌شود؟+عکس

اپل بالاخره گوشی‌های جدید خود را وارد بازار کرده و خیلی‌ها در تب و تاب اخبار مربوط به آنها هستند. 5S و ۵C هر چند نوبرانه‌های بازار با قیمت‌های میلیونی هستند و حتی خیلی‌ها برای خرید آن ساعتها در صف می‌ایستند اما هر روز حرف و حدیث جدیدی درباره آنها در رسانه‌های منتشر می‌شود. جدیدترین مورد هم ضعف بیشتر مدل‌های جدید در مقابل ضربه است.

افتادن گوشی دیگر برای همه پیش آمده است اما وقتی گوشی گران قیمت و جدید باشد داغش به دل آدم می‌ماند. یک شرکت آمریکایی اما برای اینکه مقاومت گوشی‌ها را در برابر ضربه نشان دهد مدل‌های جدید گوشی اپل را به همراه دو گوشی مشهور دیگر در آزمایش سقوط از زاویه‌های مختلف قرار داده است. در این آزمایش گوشی‌های جدید و میلیونی اپل در رقابت با گوشی‌های گلکسی اس ۴ سامسونگ و موتو ایکس طراحی شده توسط گوگل قرار گرفته‌اند. هر چند خیلی‌ها انتظار داشتند که آیفون   5S و 5C در این رقابت برنده شوند اما آنها دور از انتظار بودند و حتی از مدل قبلی آیفون امتیازشان کمتر بود. این شرکت در آزمایش خود به هر گوشی امتیازی بین ۱ تا ۱۰ می‌دهد که هر چه امتیاز بالاتر باشد نشان می‌دهد گوشی در مقابل ضربه آسیب‌پذیرتر است. این شرکت ۵ نوع آزمایش مختلف را روی این گوشی‌ها از جمله سقوط از ارتفاع با زاویه‌های مختلف و قرار گرفتن زیر آب انجام داده و در مجموع امتیاز گوشی‌ها را حساب و کتاب کرده است.  برای دیدن فیلم آزمایش کلیک کنید.

در آزمایش سقوط از ارتفاع گوشی جنجالی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۴ بدترین نتیجه را داشت و بعد از سقوط از ارتفاع 5/1 متری و برخورد از گوشه دیگر از کار افتاد. این گوشی امتیاز ۷ را در آزمایش‌ها گرفته است. آیفون 5S و ۵C هم هر چند نتیجه بهتری نسبت به گلکسی داشتند اما نسبت به مدل قدیمی‌تر خود وضع‌شان بدتر بود. آیفون 5S امتیاز ۵/۵ را گرفت . ۵C  با بدنه پلاستیکی در آزمایش سقوط از گوشه شیشه‌اش خرد شد اما هنوز کار می‌کرد.
آزمایش سقوط از ارتفاع و برخورد با زمین از گوشه؛ آيفون‌های جدید نسبت به مدل قبلی نتیجه بدتری داشتند.
این گوشی اما در مقابل 5S با بدنه آلمینیومی مقاومت کمتری داشت و به همین خاطر نمره ۶ که امتیاز بدتری به حساب می‌آید گرفته است . این در حالی است که مدل قدیمی آیفون یعنی 5S  با مقاومت بهتر در برابر ضربه و قرار گرفتن زیر آب امتیازش در این آزمایش ۵ بوده است. برنده این رقابت اما Moto X گوشی طراحی شده گوگل بود که توانست امتیاز ۴/۵ را به دست آورد.
در آزمایش قرار گرفتن زیر آب برای چند ثانیه گوشی‌ها اپل به کارشان ادامه دادند اما گلکسی اس ۴ از کار افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام