پسربچه‌ای‌که‌پدربزرگ‌کامپیوترهای امروزست+عکس

«رایتر» یا همان نویسنده ،نام ماشینی به شکل پسربچه است که برخی آن را جد کامپیوترهای امروزی می‌دانند. ۲۴۰ سال قبل یک ساعت ساز این ماشین را ساخت اما هنوز به خوبی کار می‌کند و خیلی‌ها طرفدار آن هستند.

بعد از گذشت ۲۴۰ سال «نویسنده» هنوز مثل ساعت کار می‌کند. این ماشین که به شکل پسر بچه است از کلی چرخ دنده و وسایل مکانیکی ساخته شده و منحصر به فرد بودن هماهنگی کار اجزای آن به شکلی است که برخی آن را جد کامپیوترها و روبات‌های امروزی می‌دانند. پسر بچه‌ای که پیر ژاکوئت دروز،ساعت ساز در دهه ۱۷۷۰ ساخته مانند یک انسان واقعی اجزای بدنش برای نوشتن یک متن خاص حرکت می‌کند و از معدود دستگاه‌های قدیمی هم‌نوع خود  است که هنوز هم قادر به کار کردن است.

«نویسنده» که خیلی از مهندسان امروز مجذوب آن هستند می‌تواند هر کلمه‌ای را روی کاغذ بنویسد و حتی با چشم‌هایش مسیر نوشتن را مانند یک انسان تعقیب می‌کند. قابلیت برنامه‌ریزی این ماشین باعث شده تا برخی آن را جد کامپیوترهای امروزی بدانند. همه اجزای این ماشین مکانیکی است و بیشتر از ۶ هزار قطعه در آن به صورت هماهنگ کار می‌کنند تا کار نوشتن انجام شود. این ماشین خارق‌العاده نیاز به باتری هم ندارد و فنرها و چرخ‌دنده‌ها نیروی لازم برای کار آن را تأمین می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام