نگرانی دولت انگلیس از مسابقه قل دادن پنیر!

مقام‌های دولت انگلیس نگران برگزاری مسابقه‌ای هستند که هر سال چندین مجروح در این کشور به جا می‌گذارد و با وجود ممنوعیت، همچنان برگزاری آن ادامه دارد.

مسابقه «قل دادن پنیر» تا سال ۲۰۱۰ به صورت رسمی برگزار می‌شد اما به خاطر زخمی و مجروح سالانه چندین نفر در این مسابقه مقام‌های دولت انگلیس برگزاری آن را ممنوع کردند اما هنوز هم مردم محلی این مسابقه را برگزار می‌کنند. اکنون مقام‌های انگلیس نگرانی برگزاری این مسابقه هستند که زمان زیادی تا برگزاری آن باقی نمانده است. این مسابقه در منطقه کوپر هیل انگلیس روز ۲۷ می برگزار می شود و هر سال  افراد زیادی را  برای شرکت یا تماشای مسابقه از نقاط مختلف جهان به این منطقه می کشاند.

این مسابقه که قدمتی ۲۰۰ ساله دارد هر چقدر برای شرکت کننده های آن دردسر دارد برای تماشاچی ها خنده دار و عجیب است. در رقابت های «قل دادن پنیر»  داور مسابقه  به همراه شرکت کنند‌ها  بالای یک تپه می ایستند و  یک قطعه بزرگ پنیر  گرد را از بالای تپه به پایین تپه قل می دهد و شرکت کننده ها هم به دنبال پنیر می دوند. برنده این مسابقه کسی است که زودتر پنیر را از بقیه بگیرد.  شاید در ابتدا این مسابقه ساده به نظر برسد ولی سرعت پنیر در این مسابقه می تواند به 120 کیلومتر در ساعت برسد. سرعت بالای پنیر و شیب تند تپه برگزاری مسابقه باعث می‌شود تا بسیاری از شرکت کننده ها تعادل خود را از دست بدهند و هر سال تعداد زیادی شرکت کننده با دست و پای شکسته یا حتی در حالت بیهوشی کامل به بیمارستان منتقل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =

دنبال کنید @ اینستاگرام