ماه آینده نخستین گوشی جهان مبتنی بر فضای پردازش ابری عرضه می‌شود

موبنا – نخستین گوشی هوشمند جهان مبتنی بر فضای پردازش ابری موسوم به Nextbit Robin مراحل پیشرفت خود را در کمپین Kickstarter پشت‌سر گذاشت تا آماده ورود به بازار جهانی شود.

به گزارش موبنا، مدل اولیه این گوشی هوشمند 299 دلار قیمتگذاری شده بود و شرکت سازنده هم‌اکنون تلاش می‌کند مدل نهایی را با امکانات منحصر به فرد با قیمت 399 دلار پیش‌فروش کند.

نخستین بار در سپتامبر 2015 این گوشی هوشمند معرفی شد و این بار تا زمان ورود آن به بازار جهانی مدت کوتاهی باقی مانده است. شرکت Nextbit اعلام کرد 1000 کاربر عضو کمپین Kickstarter که از پروژه تولید این محصول پشتیبانی کردند، آن را در تاریخ 16 فوریه در اختیار می‌گیرند.

البته در تاریخ مذکور فقط مدل GSM این گوشی هوشمند عرضه می‌شود و مدل دیگر با قابلیت پشتیبانی از سیستم مخابراتی CDMA اواخر سال 2016 میلادی به دست کاربران می‌رسد.

گوشی هوشمند Nextbit Robin نخستین دستگاه موبایلی جهان مبتنی بر فضای ابری است و همه اطلاعات خود از جمله داده‌ها، اپلیکیشن‌ها، اطلاعات چندرسانه‌ای و … را روی فضای ابری ذخیره می‌کند. حافظه داخلی این گوشی هوشمند 32 گیگابایت است و البته کاربران به همراه آن 100 گیگابایت حافظه رایگان روی فضای ابری را هم در اختیار می‌گیرند.

100/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام